خانه » شهر من » اجتماعی » زنان سیگاری چندسال کمتر عمر میکنند؟

زنان سیگاری چندسال کمتر عمر میکنند؟

زنان سیگاری به طور متوسط ۱۰ سال کمتر عمر می‌کنند و زنانی که تا 30 سالگی دخانیات را ترک کنند، تقریباً به طور کامل خود را از خطر مرگ زودرس ...

زنان سیگاری به طور متوسط ۱۰ سال کمتر عمر می‌کنند و زنانی که تا 30 سالگی دخانیات را ترک کنند، تقریباً به طور کامل خود را از خطر مرگ زودرس نجات می‌دهند.

به گزارش فارس؛ بر اساس تحقیق انجام شده بر روی بیش از یک میلیون زن در بریتانیا نتایج نشان داد که زنانی که در طول عمر خود سیگار کشیده‌اند یک دهه زودتر از سایر زنان غیرسیگاری می‌میرند.

اما زنانی که تا 30 سالگی این عادت را متوقف کنند به طور میانگین یک ماه از زندگی خود را از دست داده‌اند و اگر تا 40 سالگی ادامه دهند یک سال زودتر می‌میرند.

این تحقیق نخستین نسل زنان سیگاری در دهه های 1950 و 60 را نیز شامل می‌شد تا تأثیرات سیگار در طولانی مدت هم معلوم شود.

محققان دانشگاه آکسفورد در این تحقیق که در مجله لنست منتشر شده اعلام کرده‌اند. بیش از نیمی از زنانی که دخانیات استعمال می‌کنند و آن را ادامه می‌دهند به همین دلیل جان می‌بازند، سیگار در نهایت آنها را می‌کشد پس هر چه زودتر این کار را انجام دهند بهتر است.

به نوشته بی بی سی محققان اعلام کرده‌اند که زمان مصرف دخانیات بسیار مهمتر از حجم مصرفی آن است برای مثال اگر به مدت 40 سال هر روز 10 نخ سیگار کشیده شود بسیار خطرناک تر از آن است که به مدت 20 سال هر روز 20 نخ سیگار کشیده شود.

بررسی سوابق 1.2 میلیون زن نشان داد که حتی آنهایی که کمتر از 10 نخ سیگار در روز می‌کشیدند احتمال مرگ زودرس بیشتری را دارند.

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,315
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13084
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری