خانه » بین المللی » بازداشت افشاکننده تخلف مالي 2 هزار ثروتمند يوناني

بازداشت افشاکننده تخلف مالي 2 هزار ثروتمند يوناني

پلیس یونان روز گذشته سردبیر هفته نامه افشاگر «هات دوک» را به اتهام افشای اطلاعات شخصی افراد دستگیر کرد. به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران ، اسامی بیش از 2000 نفر از ثروتمندان ...

پلیس یونان روز گذشته سردبیر هفته نامه افشاگر «هات دوک» را به اتهام افشای اطلاعات شخصی افراد دستگیر کرد.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران ، اسامی بیش از 2000 نفر از ثروتمندان یونان که به خاطر فرار از مالیات پول های خود را به بانک های سوئیس سپرده اند توسط این هفته نامه فاش شده است.
این لیست فاش شده توسط مقامات دولت فرانسه در سال 2010 به یونان سپرده شده بود و به همین علت به لیست «لاگارد» وزیر اقتصاد و دارایی پیشین فرانسه و رئیس کنونی صندوق بین المللی پول شهرت یافته است.
کوستاس واکسونیس سردبیر هفته نامه دستگیر شده در این باره می گوید: من تنها حقیقتی را که پنهان بود فاش کردم. اگر کسی باید محکوم شوند این وزرا هستند که لیست را پنهان کرده بودند و می گفتند که چنین لیستی وجود ندارد.
وی می گویدکه یک روزنامه نگار است و تنها رسالت خبری خود را انجام داده است.
پلیس یونان معتقد است که هیچ مدرکی نشان نمی دهد افراد نامبرده شده در لیست هفته نامه هات داک مرتکب تخلف و فرار از مالیات شده باشند.
دستگاه قضایی یونان این سردبیر را به افشای اطلاعات شخصی افراد متهم کرده است.
افشای نام این افراد ثروتمند و با نفوذ خشم مردم یونان را که با سیاست های ریاضت اقتصاد و فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می کنند برانگیخته است.
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,258
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 13012

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری