خانه » شهر من » اجتماعی » امکان ادامه تحصیل هنرستانی‌ها تا مقطع دکترای حرفه‌ای فراهم شد

امکان ادامه تحصیل هنرستانی‌ها تا مقطع دکترای حرفه‌ای فراهم شد

...


6-5.jpg

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آموزش یک مهارت خاص به 98 هزار دانش‌آموز شاخه نظری در سال تحصیلی گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، ابراهیم سحرخیز در نشست خبری « همایش توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در افق 1404 » گفت: هنرجویان هنرستان‌ها دیگر دغدغه‌ای برای ادامه تحصیل نخواهند داشت و زمینه ادامه تحصیل آنان تا سطح دکترای حرفه‌ای فراهم شده است.

وی افزود: توجه به اشتغال پایدار با توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک نگاه مطرح در جامعه است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با توجه به تاکید سند تحول بنیادین در راستای آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان شاخه نظری خاطرنشان کرد: در حال حاضر این ظرفیت برای آموزش به تمامی دانش‌آموزان شاخه نظری امکان‌پذیر نیست و هرساله فقط امکان آموزش یک مهارت به 600 هزار دانش‌آموز در این شاخه وجود دارد.

وی از رشد قابل توجه خرید خدمات از بخش خصوصی یا برون‌سپاری و انتقال دانش‌آموزان به این حیطه نسبت به سال گذشته خبر داد و یادآور شد: افزایش چشمگیر دانش‌آموزان برای تحصیل در هنرستان‌ها و مراکز کاردانش در برخی استان‌ها موجب عقد قرارداد آموزش و پرورش با بخش خصوصی برای آموزش‌های تخصصی به این هنرجویان شده است.

سحرخیز در خصوص تجهیز هنرستان‌ها به امکانات و فناوری‌های جدید اضافه کرد: در بودجه سنواتی سال گذشته برای اولین بار ردیف مستقلی با اعتبار 80 میلیارد ریال به این امر اختصاص یافت که این مبلغ امسال به 31 میلیارد تومان رسیده است و علاوه بر این امر مقرر شده است 20 درصد از اعتبارات عمرانی استانی صرف تجهیز هنرستان‌ها شود که البته اینها کافی نیست و برون‌سپاری نیز باید مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,296
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12954
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری