خانه » شهر من » اجتماعی » رییس بیمارستان فارابی:تمام بیماران مبتلا به قوز قرنیه درمان می‌شوند

رییس بیمارستان فارابی:تمام بیماران مبتلا به قوز قرنیه درمان می‌شوند

...


رییس بیمارستان فوق تخصصی چشم فارابی با بیان اینکه بیماران مبتلا به قوز قرنیه مطمئن باشند که درمان می‌شوند، عنوان کرد: بیماری تا سن 28-30 سالگی متوقف می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کند.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، دکتر محمود جباروند با بیان اینکه قوز قرنیه یک بیماری ژنتیکی است که معمولا از دهه دوم نوجوانی و از حدود 13 تا 14سالگی خود را نشان می‌دهد، گفت: قوز قرنیه یک بیماری دو طرفه است که معمولا در یک چشم شدیدتر است. قوز قرنیه موجب ابتلا به آستیگماتیسم‌های نامنظم و پیشرفت نزدیک‌بینی شده و در نهایت منجر به کاهش کمی و کیفی بینایی می‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر روش‌های درمانی قوز قرنیه پیشرفت‌های بسیاری کرده است که از جمله این روش‌ها می‌توان به تاباندن اشعه ماوراء بنفش با ویتامین ریبوفلاوین اشاره کرد که پیشرفت بیماری را متوقف می‌کند.

این فوق تخصص قرنیه با اشاره به اینکه در موارد شدید بیماری می‌توان از ایمپلنت‌های داخل قرنیه استفاده کرد، اظهار کرد: این ایمپلنت‌ها به منظور استحکام بخشیدن به قوام قرنیه به کار می‌روند و قوز قرنیه را کمی بهبود می‌بخشند.

وی ادامه داد: در نهایت اگر بیماری به قدری پیشرفت کرده باشد که دیگر نتوان از روش‌های گفته شده بهره جست، عمل پیوند لایه‌ای قرنیه برای بیمار انجام می‌شود.

جباروند با بیان اینکه بیماران مبتلا به قوز قرنیه مطمئن باشند که درمان می‌شوند، عنوان کرد: پس از انجام عمل پیوند قدرت دید فرد افزایش می‌یابد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی چشم فارابی درباره روش‌های تشخیصی قوز قرنیه نیز توضیح داد: در این بیماری ظاهر چشم تغییر می‌کند و کمی برآمدگی دارد. تشخیص و انتخاب روش درمانی مناسب برعهده پزشک متخصص چشم است.

وی اضافه کرد: بیماری تا سن 28-30 سالگی متوقف می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کند و با کمک روش‌های درمانی نیز بهبود می‌یابد.

جباروند در پاسخ به این پرسش که عینک‌های طبی و لنزهای تماسی تا چه حد در بهبود دید موثر هستند، گفت: می‌توان از لنزهای تماسی سخت بهره جست به شرط آن‌ که بتوان این لنزها را بر روی چشم فیت کرد. در موارد پیشرفته بیماری که قرنیه برآمدگی دارد، نمی‌توان لنزهای تماسی را فیت کرد، مگر لنزهای بسیار ویژه که به تشخیص پزشک و در موارد خاص به کار می‌روند. اما در مورد عینک باید گفت دید چشم تنها برای افرادی اصلاح می‌شود که به درجه‌های خفیف بیماری مبتلا باشند.

به گزارش ایسنا، بیست و دومین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران از تاریخ 8 تا 11 آبان ماه 1391 در مرکز همایش‌های رازی و با همکاری گروه چشم پزشکی و مرکز تحقیقات چشم بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,590
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12953
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری