خانه » بین المللی » تنبیه وحشیانه دانش آموزان چینی

تنبیه وحشیانه دانش آموزان چینی

یک معلم چینی کاملأ ظالمانه بچه های مدرسه ابتدایی را تنبیه میکند تا جاییکه خشم مردم چین و اعتراض های جهانی را در پی داشته است. در کلاس این معلم چینی ...

یک معلم چینی کاملأ ظالمانه بچه های مدرسه ابتدایی را تنبیه میکند تا جاییکه خشم مردم چین و اعتراض های جهانی را در پی داشته است.

در کلاس این معلم چینی اگر بچه ای جیغ بزند معلم او را با گوش هایش از روی زمین بلند می کند و در تصاویر زیر انواع و اقسام تنبیه های کلاسی این معلم به چشم می خورد. در این کلاس درس بچه ها با کوچک ترین بی نظمی تنبیه که نه، با شکنجه روبرو می شوند؛ برخی از این تنبیه ها یادآور شکنجه های سازمان های جاسوسی است.

بستن دهان بچه ها با نوار چسب، قرار دادن سطل زباله روی سر بچه ها و سایر تنبیه هایی که تنها در این کلاس درس رایج است به روح و روان شاگردان کلاس آسیب زیادی رسانده است. یکی از والدین بیان می کند وقتی دختر کوچک من در کلاس نتوانست تا ده بشمرد این معلم ظالم 43 سیلی به صورت دختر بچه من زده است.

پخش تصاویر تنبیه بدنی در یکی دیگر از مدارس چین نیز در روزهای اخیر خشم عمومی را به همراه داشته است و از مسئولین مدارس خواسته شده پیگیری های لازم را در خصوص معلمان ظالم انجام دهند.

 

فیلم ویدئویی توسط یک دوربین امنیتی در کلاس یک مدرسه ابتدایی شهر تائیوان در استان شانگسی گرفته شده که پدر یکی از دانش آموزان آن را مخفیانه در کلاس نصب کرده بود. دختر خردسال طی مدت 30 دقیقه بیش از 70 ضربه سیلی از معلمش خورد.

میلیون ها کاربر با مشاهده این عکس ها نفرت و خشم خود را ابراز کرده اند به ویژه در سایت مایکروبلاگینگ سینا ویبو که بیش از 350 میلیون کاربر دارد.

در پی افشای این رسوایی دو معلم شکنجه گر از کار اخراج شده و یکی از آنها که در دبستان شهر تائیوان به 15 روز زندان نیز محکوم شده است. اما این کار خشم کاربران را خاموش نکرده است.

یک بلاگر چینی می گوید که در کشورش روزی نیست که صحبت از یک یا چندین مورد کودک آزاری نشود.

این پدیده ریشه های تاریخی دارد. آمی چوا یک استاد حقوق آمریکایی چینی تبار به شعار سنتی  “نبرد ببر مادر” و منافع یک آموزش سختگیرانه اشاره می کند.

وی عقیده دارد که فرزندان نباید با ناکامی ها در تحصیلاتشان موجب خجالت والدینشان شوند.

روزنامه انگلیسی زبان چینی “The Epoch Times ” می نویسد: معلمان چینی نیز عقیده دارند که دانش آموزان تنبل و درس نخوان موجب آبروریزی آنها می شوند.

این در حالی است که ثابت شده سختگیری و خشونت آموزگاران نسبت به دانش آموزان عواقب منفی داشته و در بسیاری از کشورهای جهان معلمانی که دست به تنبیه بدنی یا روحی دانش آموز بزنند تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند. مترجم : بهرام افتخاری.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 5,819
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12920

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری