خانه » شهر من » اجتماعی » گردش مالی میلیاردی سلطان کلاهبردار؛ دریافت شهریه برای آموزش به زندانیان!

گردش مالی میلیاردی سلطان کلاهبردار؛ دریافت شهریه برای آموزش به زندانیان!

همزمان با دستگیری سلطان کلاهبرداری ایران، جزئیات کلاس‌های آموزشی مرد تبهکار برای زندانیان دیگر و گردش مالی میلیاردی او فاش شد. به گزارش قانون، در حال حاضر مرد تبهکار برای تحقیقات ...

همزمان با دستگیری سلطان کلاهبرداری ایران، جزئیات کلاس‌های آموزشی مرد تبهکار برای زندانیان دیگر و گردش مالی میلیاردی او فاش شد.

به گزارش قانون، در حال حاضر مرد تبهکار برای تحقیقات درباره کلاهبرداری‌هایش در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد. به دلیل آموزش کلاهبرداری و جعل به زندانیان به او لقب دکتر داده‌اند. او در زندان برای مجرمان خرده پا کلاس آموزشی می‌گذارد و به این طریق از آن‌ها شهریه می‌گیرد. هر بار که به دلیل ارتکاب جرمی به زندان می‌رود، زندانیان زیادی را آموزش می‌دهد و آن‌ها را تبدیل به کلاهبرداران حرفه‌ای می‌کند.

سلطان کلاهبرداری کشور که به دکتر حمیدزاده معروف است از چند سال قبل فعالیت‌های مجرمانه خود را در یکی از زندان‌های استان البرز آغاز کرد. متهم میانسال روش جدیدی را ابداع کرد و با استفاده از تلفن زندان اقدام به کلاهبرداری از اصناف به روش کارت به کارت کرده و میلیارد‌ها تومان به این روش به جیب زد.

او تنها در یکی از کلاهبرداری‌هایش توانسته بود با چرب زبانی خود را مسئول خرید یکی از ارگان‌های نظامی کشور معرفی کند و با جلب اعتماد مغازه داران میوه وتره بار تهران صد‌ها میلیون از آن‌ها کلاهبرداری کرد.

یکی از مالباختگان که توانست متهم را شناسایی کند در مورد سرقت ۳ میلیونی از حسابش گفت: پنج ماه قبل مردی با من تماس گرفت و خود را مسئول خرید پادگانی دراطراف تهران معرفی کرد. او سفارش صد‌ها کیلو گرم میوه را داد و مدعی شد با توجه به اینکه امکان خروج از پادگان را ندارد با رفتن به پای عابر بانک پول را به حسابم بریزد. وقتی به عابر بانک مراجعه کردم مرد شیاد با من تماس گرفت و با چرب زبانی توانست ۳میلیون تومان را از حسابم برداشت کند. وقتی برای دریافت پول میوه‌ها به بانک رفتم متوجه برداشت پول از حسابم شدم.

بررسی اقدامات تبهکارانه دکتر حمیدزاده نشان داد، او به بهانه گرفتن پرینت حساب طعمه‌های خود را به پای عابر بانک کشانده و از آن‌ها می‌خواست زبان انگلیسی را انتخاب کنند. او سپس با کمک صاحب حساب اقدام به انتقال پول به حساب خود می‌کرد.

سلطان کلاهبرداری کشور که تاکون ۳۵ سابقه کیفری از جمله اعتیاد، کلاهبرداری، جعل و سرقت را دارد که هفته گذشته از سوی ماموران مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در زندان شناسایی شد. او در بازجویی‌ها به ۵۰۰ کلاهبرداری کارت به کارت اعتراف کرد و گفت: خودم را مامور خرید ارگان‌های نظامی و انتظامی معرفی می‌کردم و با جلب اعتماد اصناف توانستم از میدان میوه و تره بار، شیلات بوشهر، گل فروشی‌های پایتخت و فروشگاههای لوازم استخر به بهانه واریز پول کلاهبرداری کنم.

سرهنگ مهرداد امیدی، معاون مبارزه باجعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی درباره اقدامات تبهکارانه سلطان کلاهبرداری ایران به قانون گفت: متهم با جعل اسناد در بانک‌ها حساب باز کرده و اقدام به کلاهبرداری می‌کرد. او همچنین با افتتاح حساب به نام خواهرش تمامی پول‌های کلاهبرداری شده را به آن حساب منتقل می‌کرد.

وی افرود: تاکنون تعدادی از شکات با استفاده از روش مستند سازی در پرونده شناسایی شده‌اند اما شناسایی مالباختگان با توجه به لزوم مستندسازی نیاز به زمان دارد. ضمن اینکه برخی کلاهبرداری در سایر استان‌ها انجام شده است که پرونده آن‌ها با قرار عدم صلاحیت به استان البرز منتقل شده و سلطان کلاهبرداری نیز با قرار میلیاردی تا شناسایی مالباختگان و ارزش گذاری میزان کلاهبرداری بازداشت و در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ امیدی در ادامه هشدار داد: متأسفانه با وجود اطلاع رسانی‌های مکرر انجام شده در خصوص این شیوه و شگرد کلاهبرداری از سوی برخی مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای و ارائه هشدار و توصبه‌های ایمنی در این خصوص، باز هم شاهد آن هستیم که برخی از شهروندان بدون توجه به هشدار‌ها در دام این افراد که تمامی آن‌ها از فن و قدرت بیان بسیار بالایی نیز برخوردار هستند گرفتار شده و خودشان به خاطر بی‌توجهی به هشدارهای پلیس اقدام به انتقال وجه نقد به حساب عابر بانک در اختیار مته‌مان می‌کنند.

وی در پایان این خبر با تأکید بر جدی گرفتن هشدارهای پلیسی در خصوص این نوع از کلاهبرداری گفت: از کلیه شهروندان درخواست می‌شود که در زمان استفاده از دستگاه‌های عابر بانک برای انتقال وجوه نقد، حتما از هویت شخص تماس گیرنده مطمئن شوند. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشند که برای واریز شدن وجه نقد به حساب بانکی آن‌ها، به هیچ عنوان نیازی به مراجعه آن‌ها به دستگاه‌های عابر بانک وجود ندارد. از سوی دیگر هرگونه درخواست فرد یا افراد تماس گیرنده مبنی بر انتخاب گزینه انگلیسی را جدی گرفته و در صورت عدم آشنایی کامل با زبان انگلیسی، به هیچ عنوان از این گزینه در انجام عملیات انتقال وجه استفاده نکنند.

عکس تزئینی

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,542
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12901
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری