خانه » گفتگو » بهروز افخمی زیر میز زد: آقایان! این راه و رسم کافه‌داری نیست

بهروز افخمی زیر میز زد: آقایان! این راه و رسم کافه‌داری نیست

چند روز پیش گفت‌وگویی با بهروز افخمی در سایت‌ کافه سینما منتشر شد که این فیلم‌ساز درباره موضوعات مختلفی از جمله چند فیلم‌‌ مطرح سینمای ایران و سانسور و ... ...

چند روز پیش گفت‌وگویی با بهروز افخمی در سایت‌ کافه سینما منتشر شد که این فیلم‌ساز درباره موضوعات مختلفی از جمله چند فیلم‌‌ مطرح سینمای ایران و سانسور و … حرف‌هایی زده بود. بهروز افخمی پس از انتشار این مصاحبه و به‌روز شدن حرف‌هایی در قالب «کامنت» زیر این مصاحبه، نامه‌ای در تکذیب این حرف‌ها و گفت‌وگویش به آن رسانه فرستاد که گویا هنوز پس از گذشت دو روز منتشر نشده است.

افخمی به دلیل این تعلل در انتشار پاسخ و تکذیبیه‌اش، نسخه‌ای از آن را در اختیار سایت “سینمای ما” گذاشته که بی‌کم و کاست منتشر می‌شود. اگر پاسخ یا نوشته و توضیحی هم از آن رسانه در اختیارمان قرار بگیرد، به رسم ادای وظیفه‌ی حرفه‌ای قطعاً با کمال میل و احترام منتشرش خواهیم کرد.

متن نامه‌ بهروز افخمی به این قرار است:

هوالحق

گردانندگان محترم کافه سینما
آقایان علی معلم و امیر قادری

با سلام و احترام

چندی پیش به من خبر دادند که در کافه سینما از قول من حرف‌هایی سراپا ساختگی نقل شده درباره‌ی ممیزی و در این مایه که گفته‌ام سانسور خیلی خوب است و ممیزی‌های موجود در ساخت فیلم راه درست را به فیلم‌ساز نشان می‌دهد و ممیزی در دنیا امری رایج و طبیعی است و خلاصــه همـه جای دنیا همین اسـت که اینجا هســت و فیلم‌سازان بـایــد بچـه‌های خــوبی باشـــند و آدم‌های «به به از آفتاب عالم‌تاب» باشند تا با موانع مواجه نشوند، وگرنه اشک کباب موجب طغیان آتش است و همین جور از قول ما هر چه دل‌تان خواسته منتشر کرده‌اید و بعد هم به عنوان «کامنت» هر چه دوست داشته‌اید در جواب حرف‌هایی که خودتان از قول من جعل کرده‌اید، آورده‌اید.

من از خیلی وقت پیش با اینترنت وقتم را تلف نمی‌کنم، اما سعی کردم حرف‌هایی که به من نسبت داده‌اید‌ پیدا کنم و بخوانم تا ببینم چه گفته‌ام. معلوم شد شما مطلب را از بساط دروغ‌پردازی دیگری به نام «آوینی فیلم» (؟) نقل کرده‌اید که من نمی‌شناسم.

اما من شما را خوب می‌شناسم و شما مرا این قدر می‌شناسید که بدانید خزعبلاتی که از قول من نقل شده، به عقاید و نظریات من شباهتی ندارد و گذشته از این اگر روزنامه‌نگاری یادتان نرفته بـود و به کلی کافه‌چـی نشـده بـودید، می‌دانستید که وظیفه دارید یک تلفن به من بزنید و از صحت و سقم مطلب با خبر شوید.

آقایان! این راه و رسم کافه‌داری نیست که برای سرگرم‌کردن مشتری، یک مشت دروغ‌ جعل کنید و از قول آدمی که وقـت وبـ‌گردی و ولـ‌گردی و کافه‌نشینی ندارد منتشـر کنید و بعد از چند روز آن را پنهــان کنید و امیدوار باشــید که آن بنده خدا بی‌خبر و غــافل بماند. اما اگر خطا کرده و فــریب خورده‌اید، رسم ادب این اسـت که عذر‌خواهـی کنید و از این به بعـد بیش‌تر مراقـبت کنید که در کافه شمـا دروغ و جــعل و ناجـوانمردی روی صحنه نـرود.

حـالا هم لطف بفــرمایید و بـرای رعایت اخلاق کافه‌داری حداقل همین چند سطر را بدون کم وکاست و تحریف منتشر کنید.

والسلام ـ بهروز افخمی

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,240
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12844
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری