خانه » شهر من » اجتماعی » ترافیک بزرگراه رسالت با احداث خط 5 اتوبوس‌های BRT تسهیل می‌شود

ترافیک بزرگراه رسالت با احداث خط 5 اتوبوس‌های BRT تسهیل می‌شود

...


386d48cac547db5c7e1881e1ce7e9239.jpg

مدیرعامل شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه با بیان این که راه‌اندازی خطوط اتوبوس‌های تندرو توانست سلیقه حمل و نقلی مردم را در سفرهای روزانه تغییر دهد، گفت: برخی منتقدان پیش‌بینی می‌کردند که راه‌اندازی خط 5 اتوبوس‌های تندرو در مسیر بزرگراه رسالت سبب افزایش ترافیک در این بزرگراه شود اما اکنون شاهد تسهیل ترافیک در بزرگراه رسالت هستیم چرا که بسیاری از سفرهای روزانه شهروندان در این مسیر توسط اتوبوس‌های BRT صورت می‌گیرد.

به گزارش سرویس«شهری» ایسنا، پیمان سنندجی با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه استقبال شهروندان از خط 5 اتوبوس‌های تندرو بسیار خوب و چشمگیر بوده است و در حال حاضر حاضر 60 دستگاه اتوبوس دوکابین و تک کابین در این خط حدفاصل پایانه علم صنعت تا میدان آرژانتین فعال هستند.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از 50 هزار جابه‌جایی در خط 5 سامانه اتوبوس‌های تندرو صورت می‌گیرد گفت: چند اقدام خوب در بزرگراه رسالت انجام شده است ، نخست این که پارک حاشیه‌ای توسط پلیس راهور در مسیر این بزرگراه ممنوع شده چرا که معبر متعلق به تمام مردم است و این کار باعث شده که یک لاین به لاین‌های بزرگراه اضافه شود.

سنندجی تصریح کرد: از سوی دیگر هرکجا که اقدام به توسعه حمل و نقل عمومی می شود و شهروندان مطمئن باشند اتوبوسی وجود دارد که بهتر می‌تواند آنها را به مقصد برساند، به خودی خود به سوی حمل‌ونقل عمومی رو می‌آورند.

وی با بیان این که تعداد خودروهای شخصی در بزرگراه رسالت کاهش پیدا کرده است گفت: شاید مهم‌ترین دلیل این موضوع آن باشد که شهروندان کمتر از خودروی شخصی خود استفاده می کنند چرا که در طول مسیر این خط مترو نیز وجود دارد و به راحتی می توان وارد شبکه مترو شود، همچنین در صورت ورود به پابانه بیهقی می‌توانند به هر نقظه از شهر که تمایل داشته باشند، سفر کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت: خطوط اتوبوس‌های تندرو توانست نگرش مردم را در استفاده از حمل و نقل عمومی تغییر دهد، ضمن این که شهروندان مطمئن شده اند که با استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌توانند مدیریت زمان خود را در اختیار داشته بانشد.

وی در پایان از احداث خط 8 سامانه اتوبوسهای تندرو تا پایان سال خبر داد و گفت: احداث خط جدید از اتوبوس‌های BRT حدفاصل پایانه جنوب تا ترمینال خاوران در دستور کار قرار دارد که این خط به خطوط 2 و 4 سامانه اتوبوس های تندرو متصل خواهد شد.

انتهای پیام

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,737
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12842
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری