خانه » شهر من » اجتماعی » معاون وزارت ورزش و جوانان: سازمان ثبت احوال دلایل همه طلاق‌ها را ثبت کند

معاون وزارت ورزش و جوانان: سازمان ثبت احوال دلایل همه طلاق‌ها را ثبت کند

...


69-45.jpg

معاون فرهنگی و امور تربیتی وزارت ورزش و جوانان از ارسال درخواست وزارتخانه به سازمان ثبت احوال کشور برای ثبت دلایل همه طلاق‌ها، خبر داد وگفت: طی نامه‌ای از سازمان ثبت احوال درخواست کرده‌ایم تا به جهت تحلیل علمی و پژوهشی عوامل طلاق، دلایل همه طلاق‌ها ثبت شود.

سید باقر پیشنمازی در گفت‌وگو با خبرنگار«جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: این آمار که از هر چهار ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود مربوط به استان تهران و استان البرز است و در سطح کشور به ازای هر هشت ازدواج ممکن است یک طلاق رخ دهد.

وی در مورد علل نرخ بالای طلاق در تهران و استان البرز گفت: طلاق علل متعدد دارد که بخشی از آن به دلیل عدم دقت در انتخاب همسر همطراز است. همچنین برخی از افرادی که وارد زندگی می‌شود تعریف دقیقی از تشکیل خانواده و ازدواج ندارند.

پیشنمازی با بیان اینکه برخی از دلایل طلاق نیز معیشتی و اقتصادی است، ادامه داد: در برخی موارد طلاق‌ها به دلیل مشکلات اخلاقی رخ می‌دهد.

به گفته معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان دلیل همه طلاق‌ها به طور کامل ثبت نمی‌شود و در طلاق هایی که با توافق زوجین اتفاق می‌افتد معمولا دلیل اصلی آن از سوی زوجین عنوان نشده و در نهایت دلیل آن برای ثبت مشخص نمی‌شود.

انتهای پیام

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,402
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12841
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری