خانه » سلامت » چگونه با خشکی پوست در فصل پاییز کنار بیاییم

چگونه با خشکی پوست در فصل پاییز کنار بیاییم

برای جلوگیری از خشکی پوست باید به طور مداوم از کرم های مرطوب کننده و یا وازلین استفاده کنیم که آب بدن دیرتر تبخیر شود. دکتر طوسی متخصص پوست در گفتگو ...

برای جلوگیری از خشکی پوست باید به طور مداوم از کرم های مرطوب کننده و یا وازلین استفاده کنیم که آب بدن دیرتر تبخیر شود.

دکتر طوسی متخصص پوست در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  بعضی افراد به طور ذاتی پوستی خشک دارند و عوامل محیطی و یا خارجی، شستن مکرر پوست دست باعث می شوند که این مسئله حاد گردد، به خصوص اینکه افراد نباید در اتاقی قرار بگیرند که درجه حرارت بیش از اندازه بالا باشد که در این صورت آب بدن از طریق پوست خشک می شود.وی افزود: یکی دیگر از عوامل خشکی پوست کم کاری تیروئید است.

او تصریح کرد: خشکی پوست به نوع منطقه ای که فرد در آن زندگی می کند هم بستگی دارد که آن منطقه دمایی خشک و یا شرجی را دارا باشد.

دکتر طوسی در ادامه تصریح کرد: افراد برای جلوگیری از خشکی پوست باید به طور مداوم از کرم های مرطوب کننده و یا از وازلین استفاده کرده و با دستکش از دستهایشان محافظت کنند.

وی گفت: خشکی دست با آلرژی ارتباطی ندارد اما افرادی که به اگزمای پوستی دچار می شوند خشکی پوستاشان شدت پیدا می کند. که این گونه افراد باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر طوسی در صحبتهای پایانی به این مورد اشاره کرد ؛که خشکی پوست رژیم خاصی ندارد و فقط می توان با نوشيدن مداوم مایعات تا حدی از بروز چنین بیماری اجتناب کرد.

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,563
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12838
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری