خانه » سلامت » استخوان ایرانی ها چرا زودتر پوک می شود؟

استخوان ایرانی ها چرا زودتر پوک می شود؟

بیمارستان ها هر روزه با بیمارانی مواجه هستند که به علت پوکی استخوان دچار عوارض و دردهای شدیدی می شوند. به گزارش خبرنگار علمي،‌پزشكي باشگاه خبرنگاران و به نقل از هلثی نیوز تمام ...

بیمارستان ها هر روزه با بیمارانی مواجه هستند که به علت پوکی استخوان دچار عوارض و دردهای شدیدی می شوند.

به گزارش خبرنگار علمي،‌پزشكي باشگاه خبرنگاران و به نقل از هلثی نیوز تمام افراد بالای 80 سال به این در مبتلا می شوند ضمن این که بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت زنان ، پنج برابر مردان به این بیماری دچار می شوند و از حدود سی سالگی سالانه حدود 1 درصد از تراکم استخوانی کاسته می شود .بررسی ها نشان می دهد استئوپروز شایع ترین بیماری متابولیک استخوان است که ژنتیک عامل اصلی بروز این بیماری است.گفتنی است، کمبود ویتامین D و كلسيم، زندگی آپارتمان نشینی و دور شدن از تماس مستقیم آفتاب، آلودگی هوا، نداشتن فعالیت بدنی به میزان کافی و رژیم غذایی ایرانیان را نسبت به مردمان سایر کشورها بیشتر دچار پوکی استخوان می کند.

نتایج نشان می دهد تشخیص استئوپروز به راحتی امکان پذیر است و برای این کار از علائم بالینی و ابزار پاراکلینیک استخوان کمک می گیرند که تراکم استخوانی را نشان می دهد.

قرص کلسیم و آهن و سبزیجات برگ دار مانند کلم  و کنسرو های ماهی که استخوان دارد تا حدی حاویکلسیم است و یا مصرف این مواد می توان از بروز پوکی استخوان پیشگیری کرد.

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱
بازدیدها 1,643
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12669

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری