خانه » شهر من » اجتماعی » مسایل بودجه‌ای انسداد مرزها را به مخاطره انداخته است/اردوهای راهیان نور داوطلبانه است

مسایل بودجه‌ای انسداد مرزها را به مخاطره انداخته است/اردوهای راهیان نور داوطلبانه است

...


458-3.jpg

فرمانده نیروی انتظامی گفت: دشمن همواره برنامه‌های خود را برای ناامن کردن کشور دنبال می‌کند و تنها راه مبارزه با این دشمنان، تقویت مرزها است که متاسفانه امسال به دلیل مسائل بودجه‌ای این انسداد به مخاطره افتاده است.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای پلیس پیشگیری ناجا و فرودگاه‌های کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست جوان‌گرایی در نیروی انتظامی، گفت: بدنه نیروی انتظامی از افسران جوان تشکیل شده و تجربه ثابت کرده است که در هر زمینه به جوانان میدان داده شده است، موفقیت‌های زیادی کسب شده است.

وی با بیان اینکه تسلط جوانان به تکنولوژی و دانش روز بیشتر است، گفت: جوانان مدرن‌تر هستند و اساسا جوان‌گرایی در نیروی انتظامی یک ضرورت است و باید بسترها برای جذب جوانان فراهم شود.

احمدی‌مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با توجه به حادثه مرگ 26 دانش آموز، ضرورت دارد که دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور برده شوند؟ گفت: من راجع به فعالیت دیگر سازمان‌ها اظهارنظر نمی‌کنم، ولی تا آنجایی که اطلاع دارم، اردوی راهیان نور اجباری نیست و داوطلبانه است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه معضل فرسودگی اتوبوس این اردوها نیز حل شده است، گفت: اما رانندگان خود نیز باید علاوه بر اعمال نظارت‌های قانونی از سوی ماموران پلیس، قوانین را رعایت کنند، اما ترویج فرهنگ جبهه و ایثارگری خوب است.

وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته حدودا 12 هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند، گفت: از این حادثه غم‌انگیز بسیار متاسفم اما توجه داشته باشید، هنگامی که حادثه بزرگی رخ می‌دهد، همه در مورد آن صحبت می‌کنند، اما ما باید در این زمینه فرهنگ‌سازی و سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه 60 درصد از تصادفات در شش ماهه اول سال رخ می‌دهد، به دلیل شرایط جوی و … است، در شش ماهه دوم نیز 40 درصد از تصادفات بروز پیدا می‌کند، گفت: پلیس همواره تلاش خود را در کنترل هر چه بهتر جاده‌ها و کاهش تصادفات دارد.

فرمانده ناجا در مورد حادثه روز جمعه چابهار نیز با بیان اینکه خوشبختانه با هوشیاری واحدها و پلیس، این فرد در هنگام ورود به مسجد دستگیر شد، گفت: دشمن همواره برنامه‌های خود را برای ناامن کردن کشور دنبال می‌کند و تنها راه مبارزه با این دشمنان، تقویت مرزها است که متاسفانه امسال به دلیل مسائل بودجه‌ای این انسداد به مخاطره افتاده است.

وی همچنین در مورد وضعیت گروهبان پلیس راه‌آهن که در جریان تعقیب و گریز سارقی، دو پای خود را از دست داده بود و تنها درخواستش از مسوولان آن بود که با وجود جانبازی، همچنان در نیروی انتظامی به فعالیت بپردازد، گفت: این فرد به دلیل جانبازی و بازنشستگی زودهنگام می‌تواند تا آخر عمر از مزایای 30 سال خدمت خود بهره بگیرد، اما به دلیل درخواستی که داشت، روز گذشته عنوان کردم که در کمیسیون پزشکی مسئله این فرد بررسی شود و تا جایی که امکان دارد این فرد به شغل خود بازگردد و اگر امکانش نیست باز هم در صورت صلاحیت خود فرد، در نیروی انتظامی بماند،‌ چرا که وجود این افراد موجب روحیه دادن و ترویج روحیه ایثارگری در ناجا می‌شود.

احمدی‌مقدم در مورد بازار ارز نیز گفت: چون ضابطین مختلف، دستگیری‌های متعددی داشته‌اند، قرار شد اطلاع‌رسانی توسط دادستان تهران صورت بگیرد، اما با این حال پلیس همکاری خود را با ستاد مبارز با قاچاق کالا و ارز، بانک مرکزی و … انجام می‌دهد.

فرمانده ناجا افزود: خوشبختانه اقدامات امنیتی و قضایی و اقتصادی صورت گرفته، توانسته التهاب بازار را کاهش دهد، اما اطلاع‌رسانی در این خصوص بر عهده دادستان تهران است.

انتهای پیام

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,153
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12633
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری