خانه » سینما و فیلم » پاسخ کاسه‌ساز به شکایت یک بازیگر از «شیطان شلوار لی می‌پوشد»

پاسخ کاسه‌ساز به شکایت یک بازیگر از «شیطان شلوار لی می‌پوشد»

حبیب‌الله کاسه‌ساز درباره شکایت لیلا اوتادی، مالک فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» از وی و علی عطشانی به دلیل رعایت نکردن حقوق مؤلف گفت: خانم اوتادی شخصا طی دست‌خطی که ...

حبیب‌الله کاسه‌ساز درباره شکایت لیلا اوتادی، مالک فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» از وی و علی عطشانی به دلیل رعایت نکردن حقوق مؤلف گفت: خانم اوتادی شخصا طی دست‌خطی که موجود است، فیلمنامه را برای ساخت به بنده واگذار کرده‌اند.

 

حبیب‌الله کاسه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شکایت لیلا اوتادی از وی و علی عطشانی به دلیل آنچه گرفتن پروانه ساخت غیرقانونی برای فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» عنوان شده است، بیان کرد: من از شکایت ایشان کاملا بی‌اطلاع هستم و هنوز هیچ چیزی به ما اعلام نشده است.

 

وی درباره فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» که توسط لیلا اوتادی خریداری شده است، توضیح داد: خانم اوتادی فیلمنامه را طی دست‌خطی به ما واگذار کرده بودند. ما هم بر اساس مستنداتی که اکنون موجود است، درخواست پروانه ساخت خود را به وزارت ارشاد ارائه دادیم و آن‌ها نیز مستندات و قراردادها را مشاهده کرده و پروانه ساخت این فیلم‌ سینمایی را صادر کردند و ما اکنون یک ماه است در مرحله پیش‌تولید هستیم.

 

کاسه‌ساز در پاسخ به این مطلب که گفته می‌شود قبلا این فیلمنامه قرار بود توسط حمید اعتباریان ساخته شود، خاطرنشان کرد: بله، این فیلمنامه قرار بود توسط آقای اعتباریان ساخته شود اما به دلایلی این کار انجام نشد. سپس خانم اوتادی به همراه آقای عطشانی به دفتر من آمدند و درخواست کردند که تهیه‌کنندگی این فیلم را انجام بدهم. البته پیشنهاد تهیه‌کنندگی من را خانم اوتادی به آقای عطشانی داده بودند. من نیز پس از خواندن فیلمنامه این پیشنهاد را پذیرفتم.

 

این تهیه‌کننده سینما در پاسخ به این مطلب که عنوان شده است «لیلا اوتادی تحت فشار دست‌خط انتقال فیلمنامه را در اختیار شما گذاشته‌اند»، تصریح کرد: متوجه این که ایشان تحت فشار چنین دست‌خطی را به ما داده‌اند، نمی‌شوم. خانم اوتادی با دست‌خط مبارک خودشان نامه انتقال فیلمنامه به بنده را دادند و هیچ فشاری در این زمینه وجود نداشته است.

 

در پی پیگیری خبرنگار ایسنا از لیلا اوتادی، او بیان کرد: تاکنون فقط موافقت اصولی برای «شیطان شلوار لی می‌پوشد» صادر شده که برای من هم قابل احترام است، اما این موافقت اصولی دلیلی بر گرفتن پروانه ساخت توسط آقای کاسه‌ساز نیست.

 

او همچنین تاکید کرد: وکیل من همچنان پیگیر موضوع حق مالکیت فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» است.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,543
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12575
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری