خانه » شهر من » اجتماعی » کاهش مراجعات مردم به مطب‌های دندانپزشکی آینده شغلی دندانپزشکان را به مخاطره می‌اندازد

کاهش مراجعات مردم به مطب‌های دندانپزشکی آینده شغلی دندانپزشکان را به مخاطره می‌اندازد

دبیر اجرایی چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران (شعبه فارس) گفت: کاهش تعداد مراجعات مردم به مطب‌های دندانپزشکی نه تنها سلامت جامعه را بلکه آینده شغلی دندانپزشکان را نیز به مخاطره ...

دبیر اجرایی چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران (شعبه فارس) گفت: کاهش تعداد مراجعات مردم به مطب‌های دندانپزشکی نه تنها سلامت جامعه را بلکه آینده شغلی دندانپزشکان را نیز به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، دکتر امیر عزمی که در آستانه برپایی «چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران (شعبه فارس)» که 10 تا 12 آبان ماه امسال در شیراز برپا می‌شود، سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: طی چند ماه گذشته قیمت مواد و تجهیزات دندانپزشکی افزایش داشته است در حالی که بخش خصوصی در دندانپزشکی مجاز به افزایش قیمت نبوده‌اند و افزایش هزینه‌های مواد و تجهیزات و امور جاری مطب سبب شده تا دندانپزشکان با مشکلات فراوانی در ادامه فعالیت‌های حرفه‌ای خود روبرو شوند.

وی افزایش قیمت مواد و تجهیزات دندانپزشکی، کاهش تعداد مراجعان به مراکز دندانپزشکی، افزایش شمار دندانپزشکان به دلیل گسترش دانشکده‌های دندانپزشکی و نیز ورود فارغ‌التحصیلان این رشته از خارج کشور را برخی از مشکلات جامعه دندانپزشکی کشور بیان کرد.

دبیر اجرایی چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران (شعبه فارس) گفت: با توجه به اظهارات مطرح شده در زمینه برنامه‌ریزی برای تعیین عده‌ای به عنوان دندانپزشک خانواده – مانند پزشک خانواده – امید می‌رود افرادی مورد مشورت مسئولان در حوزه سیاست‌گذاری‌های سلامت بهداشت دهان و دندان قرار گیرند که از دندانپزشکان صاحب صلاحیت بوده و از اطلاعات کافی در خصوص وضعیت دندانپزشکی کشور برخوردار باشند تا از بروز معضلی دیگر در حوزه دندانپزشکی کشور جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران (شعبه فارس) که 10 تا 12 آبان ما با حضور بیش از 3000 دندانپزشک و گروه‌های مرتبط با دندانپزشکی با موضوع “باورها و پندارها” در هتل همای شیراز برپا می‌شود، علاوه بر ارایه جدیدترین دستاوردهای حوزه دندانپزشکی، مباحث مربوط به مشکلات دندانپزشکان نیز مطرح خواهد شد.

انتهای پیام

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,784
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12491
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری