خانه » گفتگو » رضا صادقی:من میلیونر نیستم/ ماشینم را فروختم چون بین من و مخاطبانم فاصله می‌انداخت

رضا صادقی:من میلیونر نیستم/ ماشینم را فروختم چون بین من و مخاطبانم فاصله می‌انداخت

«رضا صادقی» خواننده پاپ در برنامه موسیقی «دستان» که شب گذشته از شبکه آموزش پخش ‌شد، در خصوص اینکه چرا مشکی را رنگ عشق می‌داند، اظهار داشت: «من این رنگ ...

«رضا صادقی» خواننده پاپ در برنامه موسیقی «دستان» که شب گذشته از شبکه آموزش پخش ‌شد، در خصوص اینکه چرا مشکی را رنگ عشق می‌داند، اظهار داشت: «من این رنگ را دوست دارم‌. برای من تداعی حرفی بود از نقض یک‌سری اعتقادات جا افتاده که در اقلیم‌ها هست. بگویم که رنگ غم مشکی نیست. ‌برای من مشکی رنگ عشقه.»
50درصد کار موسیقی به یک تنظیم خوب بستگی دارد
این خواننده پاپ کشورمان در پاسخ به این سوال که موسیقی را از کجا شروع کرده است، افزود: «به رسم دیرینه خانوادگی در جلسات تلاوت قرآن شرکت می‌کردم، پدربزرگ و پدرم از مداحان اهل بیت (علیهم السلام) بودند و من هم مداحی می‌کردم. در درس ریاضی همیشه نمره تک می‌گرفتم و به این خاطر معلم خصوصی داشتم. معلم ریاضی من با موسیقی روز دنیا آشنا بود و این ارتباط نخستین جرقه‌های موسیقی را در ذهن من روشن کرد. کیبورد نخستین ساز تخصصی من شد.»

وی در خصوص تنظیم در آثار موسیقی، گفت: «تنظیم آثار موسیقی خیلی در ارائه کار تأثیر دارد. یک روزی چون خیلی گوش مردم با تنظیم آشنا نبود تأثیر آن به چشم نمی‌آمد اما اکنون که تمام سیستم‌های جمعی باعث شده که مردم کار را بهتر بشناسند می‌توان گفت ‌50 درصد کار به یک تنظیم خوب بستگی دارد و می‌تواند کار را خوب یا بد کند. خوشبختانه امروزه تنظیم‌کننده‌ها موزیسین هستند و به کارشان آگاهند.»


یک خواننده اگر کنسرت نگذارد یعنی تمام

صادقی در پاسخ به این سوال که درآمدش چگونه است، گفت: «یک خواننده اگر کنسرت نگذارد یعنی تمام. خیلی از هنرمندان کشورمان به خاطر نجابتی که دارند در این باره حرفی نمی‌زنند. سفرهای خارجه لایه روی کار است و درآمدها بیشتر در همان کنسرت‌ها عاید خوانندگان می‌شود. به نظر من اگر هنرمندان حرف‌های خوبی روی صحنه بزنند اشکالی ندارد اما بعضی جاها سخنان نادرست باعث می‌شود که کنسرت‌ها و آلبوم‌ها تحت تأثیر قرار گرفته و برای دریافت مجوز به مشکل زمانی مواجه شوند.»

 

30 درصد کنسرت عاید من می‌شود
این خواننده تصریح کرد: «به اعتقاد من موسیقی پاپ یک خانواده است و اگر همدیگر را حمایت نکنیم هجمه‌ها به ما وارد می‌شود. به من می‌گویند رضا صادقی میلیونر است ولی این‌گونه نیست. یک ماشین گرانی خریده بودم و سه ماه بیشتر آن‌ را نگه نداشتم، زیرا دیدم فاصله من و مخاطبانم را زیاد می‌کند.»

وی یادآور شد: «خوانندگان پاپ لغو مجوز و ممنوع‌الفعالیت می‌شوند اما تشویقی برای کار و یا ناظمی و ناظری برای اجراهای خود ندارند. سرای هنرمندان پررنگ و لعاب است ولی تیتر مجله‌ها به گونه‌ای دیگر است. از کنسرت‌ها و آلبوم‌ها باید بگویم که تنها 30 درصد عاید من می‌شود.»


خوانندگان پاپ نیازمند جشنواره مستقلی هستند

این خواننده پاپ کشورمان در خصوص «جشنواره مستقل پاپ» گفت: «خوانندگان پاپ بیش از این نیازمند جشنواره مستقل پاپ هستند. متأسفانه اکنون موسیقی پاپ همان آدم بده شده است که در جشنواره‌ای که از نظر مالی و … همراه با شکست است برای فروش بلیت از موسیقی پاپ استفاده می‌کنند. ما اگر 10 نفر خواننده پاپ برتر داشته باشیم می‌توانیم دارای جشنواره مستقلی شویم، با نفرات برتر پاپ کشور که ملاقات داشتم از فضای موسیقی دلخوراند. این امر باعث می‌شود که موسیقی غیرمجاز بیشتر قدرت گرفته و موسیقی سخیف و ضعیف رشد کند.»

وی اضافه کرد: «ما خوانندگانی داریم که صاحب سبک هستند و می‌توانند همچون «علی حاتمی»‌ها که سینما را متحول کردند فضای موسیقی پاپ کشور را هم متحول کنند. وقتی به این جشنواره اهمیت داده شود، کارهای ناب پیدا می‌شود. ما می‌توانیم با دعوت از دو هنرمند برتر پاپ جهان دارای جشنواره‌ای مستقل باشیم.»

کنسرت رضا صادقی در حمایت از زلزله‌زدگان برگزار می‌شود 
صادقی در ادامه سخنانش به برگزاری کنسرتی به حمایت از زلزله‌زدگان اخیر کشور اشاره کرد و گفت: «به زودی کنسرتی در حمایت از این عزیزان خواهم گذاشت و خودم برای جمع کردن پول به میان مردم خواهم رفت تا بتوانیم با این کار بخشی از آلام آن‌ها را بکاهیم. تمام عواید این کنسرت به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی اختصاص خواهد یافت.»

برنامه موسیقی «دستان» به تهیه‌کنندگی «سیدمحمد مناجاتی» و کارگردانی «اسدالله ایمن» و با اجرا و کارشناسی «سید ‌عباس سجادی» جمعه هر هفته‌ ساعت 20 از شبکه آموزش پخش می‌شود و بازپخش آن شنبه در همان ساعت از شبکه آموزش به روی آنتن می‌رود.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,518
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12487
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری