خانه » فناوری » ويژگي نخستين نوت‌بوک با فرکانس 4.16 گيگاهرتز‎ي

ويژگي نخستين نوت‌بوک با فرکانس 4.16 گيگاهرتز‎ي

خستين نوت بوکي که با فرکانس 4.16 گيگاهرتز کار مي‌کند توسط شرکت ام اس آي ساخته شده است. بشرکت ام اس آي در نوت بوک GT780DX از CPU استفاده کرده است ...

خستين نوت بوکي که با فرکانس 4.16 گيگاهرتز کار مي‌کند توسط شرکت ام اس آي ساخته شده است.

بشرکت ام اس آي در نوت بوک GT780DX از CPU استفاده کرده است که فرکانس هسته آن 2.5 مگاهرتز و کش آن 8 مگابايت است. اما ام اس آي با تکنولوژي انحصاري خود که در نوت بوک‌هاي گيمينگ طراحي کرده است، توانست اين فرکانس را تا 4.16 مگاهرتز بالا ببرد و اين نشان دهنده تکنولوژي بالاي اين شرکت در طراحي و ساخت قطعات کامپيوتري است.

 

هم‌چنين در اين نوت بوک از تکنولوژي turbo boost شرکت اينتل و تکنولوژي انحصاري ام اس آي TDE+ استفاده شده است تا اين نوت بوک را به بالاترين حد فرکانس در بين نوت بوک‌هاي ديگر ببرد.

 

تکنولوژي ديگر اين نوت بوک صداي Dynaudio که اين شرکت يکي از سازندگان بزرگ اسپيکر است که طراحي بلندگوهاي ماشين بوگاتي را برعهده دارد.

 

اما از ديگر امکانات اين دستگاه مي‌توان به کارت گرافيک قابل توجه 580 GTX نام برد که داراي 3 گيگابايت رم مجزا و حافظه DDR5 است. اين دستگاه داراي G 32 رم و 1T هارد ديسک 120 G با دور 7200 و هارد SSD قابليت بسيار خوبي را براي رندرهاي فوق سنگين محيا مي‌کند.

شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,339
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1239

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری