خانه » شهر من » اجتماعی » اطفای حریق در بازار مبل ونوس

اطفای حریق در بازار مبل ونوس

...


آتش سوزی در طبقه منفی 2 پارکینگ بازار مبل ونوس اطفا شد.

فتح‌الله تیموری معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: از زمان اعلام وقوع حادثه، ستاد فرماندهی 20 خودروی آتش‌نشانی به همراه 100 آتش‌نشان را با تجهیزات کامل به محل حادثه واقع در چهارراه یافت‌آباد بازار مبل ونوس اعزام کرد.

وی با بیان اینکه پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که کانون آتش‌سوزی یک انبار نگه‌داری از مواد غذایی در انتهای پارکینگ طبقه منفی 2 بوده است، اظهار کرد: آتش نشانان علی رغم شرایط سختی که ناشی از عدم دید کافی، متراکم بودن خودروهای پارک شده در پارکینگ و دودگرفتی محیط بود، آتش را خاموش کردند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: هم‌اکنون آتش در این انباری اطفا شده و آتش‌نشانان مشغول انجام عملیات لکه‌گیری و خروج دود از این پاساژ هستند.

تیموری همچنین از مصدومیت چهار تن در جریان وقوع این حادثه خبر داد و گفت: تاکنون چهار نفر به دلیل دودگرفتگی مصدوم شده‌اند که آتش‌نشانان این افراد را به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

معاون عملیات آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به پارک بودن تعدادی خودرو در پارکینگ این مجتمع تجاری، به ایسنا گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر وارد شدن خسارت به خودروهای پارک شده در پارکینگ اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: برای اظهارنظر پیرامون این حادثه زود است. باید منتظر ماند تا عملیات لکه‌گیری و خروج دود از این مجتمع انجام شود.

به گزارش ایسنا، این حادثه در ساعت 17:50 عصر روز پنجشنبه به سامانه 125 اطلاع داده شد و محل حادثه روبروی بازار بزرگ مبل که چندی پیش دچار حریق گسترده شده بود، قرار دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا از وقوع آتش‌سوزی گسترده در یک پاساژ مبل در یافت‌آباد خبر داده و گفته بود: در حدود ساعت 17:50 عصر روز پنجشنبه، وقوع یک فقره آتش‌سوزی گسترده در پاساژ مبل ونوس واقع در چهارراه یافت‌آباد به سامانه 125 اطلاع داده شد که طی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه حریق و یک گروه نجات را به همراه نردبان و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه با توجه به شدت حریق، امکان اعزام نیرو از ایستگاه‌های دیگر نیز متصور است، گفت: هم‌اکنون آتش‌نشانان در محل حادثه حاضرند و عملیات اطفاء و مهار آتش‌سوزی را آغاز کرده‌اند.

ملکی همچنین درخصوص علت وقوع این حادثه نیز به ایسنا گفت: با توجه به اینکه عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد، اظهارنظر پیرامون علت وقوع حادثه باید به پس از اتمام اطفای حریق موکول کرد.

انتهای پیام

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,892
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12389
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری