خانه » شهر من » اجتماعی » رئیس پلیس پیشگیری ناجا:ماموران ناجا برای برقراری آرامش جان خود را به خطر‌ می‌اندازند

رئیس پلیس پیشگیری ناجا:ماموران ناجا برای برقراری آرامش جان خود را به خطر‌ می‌اندازند

...


38-117.jpg

مامور وظیفه شناسی که در حین انجام وظیفه دو پای خود را از دست داد با اینکه دچار نقص عضو شده از مسئولان نیروی انتظامی درخواست کرد که با ادامه خدمت وی در نیروی انتظامی موافقت شود.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار بهرام نوروزی صبح امروز در حاشیه ملاقات با جلال علیزاده – مامور فرماندهی راه‌آهن نیروی انتظامی که یکشنبه شب در تعقیب و گریز سارقی دو پای خود را از دست داده است، با بیان اینکه ماموران زیادی در حین انجام وظیفه و برای پاسداشت نظام جان خود را از دست می‌دهند، گفت: جلال نمونه بارزی از ایثارگری ماموران نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه این فرد در طول مسیر حرکت قطار، از تهران به اهواز متوجه حضور سارقی در قطار می‌شود، گفت: این فرد برای حفظ امنیت مسافران، واگن به واگن سارق را دنبال کرده و هنگامی این مجرم عرصه را بر خود تنگ می‌بیند، فرار را بر قرار ترجیح داده و این مامور برای دستگیری این فرد جان خود را به خطر می‌اندازد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه کارکنان نیروی انتظامی برای آسایش و آرامش مردم تمام تلاش خود را به کار گرفته و ایثارگری می‌کنند، گفت: ماموران نیروی انتظامی برای مبارزه با سارقان و مجرمان جان خود را به خطر می‌اندازند و این کمتر از مبارزه در جبهه‌های جنگ نیست.

نوروزی با بیان اینکه این مامور در حین انجام وظیفه دچار این سانحه شده است، گفت: این فرد در حین معلولیت جانباز شده و علاوه بر اعطای درصد جانبازی به وی، مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

جلال علیزاده – گروهبان یکمی که یکشنبه شب در تعقیب و گریز سارقی در قطار تهران به اهواز دو پای خود را از دست داده است، در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح جزئیات این حادثه با بیان اینکه در محدوده ایستگاه “ازنا” مهماندار قطار تهران به اهواز به من اطلاع داد که یک نفر سارق اقدام به ربودن کیف یکی از مسافران زن قطار کرده است، گفت: بلافاصله اقدام به جست‌وجو برای یافتن این سارق کردم که متوجه شدم درب یکی از کوپه‌ها از داخل قفل است.

وی با بیان اینکه با هدایت مهماندار قطار، متوجه شدم که سارق درون این کوپه مخفی شده‌ است، گفت: هنگامی که وارد کوپه شدم، سارق قصد داشت خود را از پنجره قطار به بیرون پرتاب کند که بلافاصله من نیز به همراه وی از پنجره به بیرون پریدم که پس از افتادن بر روی ریل، متوجه شدم که چرخ‌های قطار از روی پاهای من عبور در حال عبور است.

علیزاده با بیان اینکه با استفاده از علف‌های اطراف ریل توانستم خود را از زیر قطار بیرون بکشم، گفت: این اتفاق در 100 متری سکوی قطار رخ داد و توانستم با فریادهای خود از ماموران سکو کمک بخواهم.

این مامور قطار با بیان اینکه تنها دو سال از خدمتش در نیروی انتظامی می‌گذرد، گفت: پلیس شدن آرزوی کودکی من بود و برای ورود به نیروی انتظامی تاکنون دو مرتبه در امتحان ورودی رد شدم و دفعه آخر نیز با نذر و دعا در نیروی انتظامی پذیرفته شدم.

تازه دامادی که پاهایش در ریل آهن جاماند

وی با بیان اینکه تنها چهار ماه از آغاز زندگی مشترکش می‌گذرد، گفت: تنها از مسوولان نیروی انتظامی درخواست می‌کنم که با ادامه خدمت من در نیروی انتظامی موافقت کنند چرا که من با عشق به نیروی انتظامی و خدمت به مردم دو پای خود را از دست دادم.

پدر جلال علیزاده نیز در حاشیه دیدار سردار نوروزی از این مامور ایثارگر با بیان اینکه فرزند خود را سالم تحویل نیروی انتظامی داده‌ام، گفت: از مسوولان خواهش می‌کنم که با ادامه خدمت جلال در ناجا موافقت شود.

وی با بیان اینکه حضرت ابوالفضل العباس (ع) برای حفظ ارزش‌هایش دو دست خود را تقدیم اسلام کرده است، گفت: فرزند من نیز برای حفاظت از امنیت جامعه، دو پای خود را تقدیم نظام کرده است و از این بابت به وی افتخار می‌کنم.

دکتر درویشی – پزشک معالج جلال علیزاده نیز در تشریح وضعیت درمانی جلال علیزاده به ایسنا گفت که با تلاشی که این فرد در هنگام حادثه از خود نشان داده است، مبنی بر اینکه توانسته خود را از زیر قطار نجات دهد، خوشبختانه پا از زانو قطع نشده و با انجام عمل‌های گوناگون می‌توان در دو ماه آینده برای این فرد از پروتز استفاده کرد.

وی با بیان اینکه با پروتز می‌توان به این فرد پاهایی هدیه داد، گفت: در دو ماه آینده معالجات این فرد برای نصب پروتزهای جدید آغاز می‌شود.

انتهای پیام

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,744
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12387
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری