خانه » شهر من » اجتماعی » معاون وزیر ورزش و جوانان:جوانان موجب شکل گیری و ثمربخشی اتفاقات بزرگ هستند

معاون وزیر ورزش و جوانان:جوانان موجب شکل گیری و ثمربخشی اتفاقات بزرگ هستند

...


13-199.jpg

نشست مشترک مسئولین حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران و هیئت وزارت جوانان و ورزش جمهوری تونس برگزار شد.

به گزارش سرویس «جوانان» ایسنا، محمد صادق اکبری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این نشست با اشاره به اینکه این سفر، نخستین سفر هیئتی از وزارت جوانان و ورزش تونس، پس از پیروزی انقلاب تونس، به ایران است، اظهار داشت: تونس یکی از کشورهای با اهمیت و دارای تمدن غنی اسلامی است. برگزاری یازده نشست و کمیسیون مشترک بین ایران و تونس و امضای 8 سند تفاهم حاکی از علاقه مندی و زمینه‌های مشترک همکاری میان دو کشور است.

وی ادامه داد: اشتیاق و علاقه مسئولین ارشد ایران و تونس موجب شده است مسئولین اجرایی دو کشور با تنظیم و امضای تفاهم نامه‌ها و پروتکل‌های مختلف بین دو کشور تعاملات و ارتباطات خود را گسترش داده و به عرصه ظهور برسانند.

اکبری افزود: از سوی جمهوری اسلامی ایران در حوزه جوانان اعلام می کنیم کشور ما آمادگی کامل دارد تا با تنظیم برنامه اجرایی در این سفر اجرای آن زمینه بهره گیری از ظرفیت جوانان توانمند، پرانرژی و انقلابی دو کشور در آشنایی با مشترکات فرهنگی و مذهبی و بالطبع زمینه‌های ارتقای سطح روابط میان ایران و تونس را ایجاد نماید.

معاون ساماندهی امور جوانان با تاکید بر نقش کلیدی جوانان در اداره امور کشور گفت: نزدیک به یک سوم جمعیت ایران را جوانان تشکیل می دهند که به واسطه برخورداری از رهبری ویژه امام خمینی(ره) که جوانان و توانمندی این قشر را باور داشتند، انقلاب اسلامی را رقم زدند. در طول تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی نیز جوانان در عرصه‌ها و در مقاطع مختلف موجب شکل گیری و ثمربخشی اتفاقات بزرگ و نقش آفرینی و جریان سازی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی و اجتماعی بوده و هستند. درخشان ترین جلوه‌های عشق به میهن را جوانان ما با حضور در عرصه‌های مختلف جنگ تحمیلی نشان دادند و موجب سرافرازی و پیروزی کشورمان شدند.

وی با اشاره به اینکه امروز براساس بررسی‌ها و آمارهای سازمان‌های مرتبط جهانی ایران جزو 10 کشور برتر جهان در صنعت فضایی، جزو 10 کشور برتر جهان در صنعت هسته‌ای و همچنین جزو کشورهای برتر دنیا در تولید مقالات علمی است، همچنین در زمینه تولید داروهای مختلف پزشکی که برخی از آنها نخستین بار است در جهان تولید می شود جوانان ما حضور فعال دارند.

اکبری اظهار کرد: قابل توجه است که میانگین سنی دانشمندان هسته‌ای کشورمان زیر 30 سال است و این امر نشان دهنده اشتیاق جوانان به پیروی از مقام معظم رهبری است. ایشان نیز جوانان را باور داشته و آنان را سرمایه‌های کشور می دانند و نگاه ویژه ایشان موجب گسترش این سرمایه‌ها و ظرفیت‌های جوانان در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی شده است.

الجیلانی الهمامی مسئول جوانان وزارت جوانان و ورزش تونس نیز در این نشست، گفت: برقراری ارتباط و ارتقای سطح همکاری و تعاملات در زمینه‌های مختلف با کشورهای مسلمان که نقاط مشترک فرهنگی و اعتقادی دارند از اهداف کشور تونس است. انقلاب تونس مانند انقلاب اسلامی ایران، به دست جوانان شکل گرفت.

وی افزود: هدف اصلی سفر ما به ایران، به وجود آوردن استراتژی بلندمدت و استقرار سنگ بنای آن به دست جوانان ایران و تونس است تا با حذف محاصره مسلمانان، دور جدیدی را در جهان آغاز کنیم.

الهمامی اظهار داشت: مسئولین کشور تونس به این نتیجه رسیده‌اند که فعالیت جوانان تونسی برای آنان تاثیرگذار و استراتژیک است، بنابراین با تمرکز و جدیت در عرصه‌های مختلف و نهادهای مختلف کشور، به موضوع جوانان می پردازند. یک چهارم بودجه کشور به امر تعلیم و تربیت اختصاص یافته است.

ما معتقدیم تنها دشمن ما افکار و پیشینه‌های ذهنی دوران قبل از انقلاب تونس است که نمی خواهند میان دو کشور ایران و تونس تفاهم و دوستی وجود داشته باشد. ما این دشمن را از خود دور کرده و کنار گذاشته‌ایم و با ذهنی روشن و افکاری سالم آماده همکاری در تمامی زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

در ادامه این نشست معاون ساماندهی امور جوانان ضمن تشریح مدل مدیریت راهبردی امور جوانان در جمهوری اسلامی ایران، آمادگی وزارت ورزش و جوانان را برای انتقال تجارب به کارشناسان و مسئولین وزارت جوانان و ورزش تونس اعلام کرد.

انتهای پیام

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,621
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12081
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری