خانه » شهر من » اجتماعی » کمک 146 میلیارد تومانی اولیا به مدارس در سال گذشته

کمک 146 میلیارد تومانی اولیا به مدارس در سال گذشته

...


99999999.jpg

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته اولیا بالغ بر 146 میلیارد تومان کمک داوطلبانه به مدارس داشتند.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، فرشته حکمتیان در همایش انجمن اولیا و مربیان گفت: در فصل پنجم سند تحول بنیادین بر افزایش نقش آموزش و پرورش در خانواده در رشد و تعالی جامعه اسلامی تاکید شده و آموزش و پرورش و خانواده را جدا از یکدیگر ندیده است.

وی افزود: تاکید بر مشارکت‌ها و اثربخشی همگانی بویژه تاثیر خانواده‌ها در رشد و تعالی برنامه‌های آموزش و پرورش یکی دیگر از بحث‌هایی است که در سند تحول به آن تاکید شده است.

وی افزود: تقویت بنیان خانواده با افزایش توانمندی خانواده و نقش آنها در امر تربیت از مباحث دیگری است که مورد تاکید قرار گرفته و امروز نقش و جایگاه خانواده و ارتباط آنها با مدارس را در تعلیم و تربیت شاهد هستیم.

حشمتیان گفت:‌ همه برنامه‌های آموزش و پرورش به خانواده منتهی می‌شود و در ارتباط دو سویه خانواده با مدارس برنامه‌های آموزش و پرورش شکل منسجمی یافته و بر اساس اهداف پیش می‌رود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر بیشتر از 100 هزار انجمن اولیا و مربیان در مدارس کشور فعال است و حدود 800 هزار نفر نیز عضو این انجمن هستند.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش به تمامی استان‌ها بخشنامه شده تا انتخابات انجمن اولیا و مربیان را در هفته اول مهر برگزار کرده و برنامه‌های خود را از نیمه دوم سال تحصیلی آغاز کنند.

وی با اشاره به تشکیل اتاق فکر در انجمن اولیا و مربیان نیز گفت: هدف از تشکیل اتاق فکر در انجمن اولیا و مربیان استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت بالای اولیا در برنامه‌هاست و امسال در بخشنامه نیز تاکید شده تا پس از برگزاری انتخابات نیز اعضا و اولیا حضور فعالی در مدارس داشته باشند.

حشمتیان با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان همانند نمایندگان مجلس باید در قبال برنامه‌های مدارس احساس تکلیف کنند، عنوان کرد:‌ در حال حاضر با مسئله جنگ نرم روبرو هستیم و امروز روز کنترل اولیا نیست، بلکه باید دانش آموزان را جهت دهی کرد و این امر ممکن نمی‌شود مگر با همراهی اولیا با مدرسه.

وی درباره برنامه‌های آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان و در طول سال تحصیلی نیز گفت: یکی از مهمترین موضوعات، برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان است که امسال به طور جدی برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از فعالیت سه کارگروه تخصصی انجمن اولیا و مربیان خبر داد و گفت: اساسنامه انجمن اولیا و مربیان اصلاح شده که هم اکنون در دست بررسی شورای عالی آموزش و پرورش است و در این اساسنامه اولویت مشارکت و استفاده از توانمندی اولیا در حوزه آموزشی، انجمن اولیا و مربیان است.

حشمتیان همچنین با اشاره به وجود 190 مرکز مشاوره و 620 مشاور تخصصی گفت: 74 هزار دوره آموزشی خانواده برگزار شده که در آن بیش از هفت میلیون نفر از اولیا شرکت داشتند و تا کنون 250 عنوان کتاب و 360 هزار تیراژ مجله پیوند با موضوع انجمن اولیا و مربیان به چاپ رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته بالغ بر 146 میلیارد تومان کمک‌های داوطلبانه اولیا به مدارس اعطا شده است.

انتهای پیام

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,785
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 12060
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری