خانه » شهر من » اجتماعی » سرقت‌های اینترنتی؛ علت نیمی از پرونده‌های پلیس فتای پایتخت

سرقت‌های اینترنتی؛ علت نیمی از پرونده‌های پلیس فتای پایتخت

...


facebook.jpg

رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: در حال حاضر 50 تا 55 درصد پرونده‌های تشکیل شده مربوط به برداشت‌های غیر مجاز و سرقت های اینترنتی است .

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ محمد حسن شکریان افزود: 30 تا 35درصد جرایم در حوزه هتک حرمت و حیثیت افراد و حدود 20 درصد پرونده‌ها را جعل و کلاهبردای های اینترنتی که به فیشینگ معروغ است شامل می‌شود.

وی در خصوص تعداد پرونده‌های تشکیل و رسیدگی شده در پلیس فتا تهران نیز گفت: در حال حاضر تعدادی از پرونده‌های استان‌ها نیز به صورت بار اضافه‌‎ برای این پلیس است به طوری که به دلیل حضور مجرم در تهران این پرونده‌ها به ما ارجاع داده می‌شوند.

شکریان با اشاره به اینکه 30 درصد جرایم گزارش شده در حوزه مسائل اخلاقی و شبکه‌های اجتماعی است، تصریح کرد: بیش از یک دوم پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا تهران مربوط به سوءاستفاده‌هایی است که به بهانه انتقام جویی از عکس‌ها و فیلم‌های افراد در صفحات فیس‌بوک است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پلیس فتا، رییس پلیس فتای تهران بزرگ تصریح‌کرد: امسال کشف جرایم در تهران به 50 درصد رسیده است این در حالیست که این رقم در سال گذشته 30 الی 35 درصد بوده است.

انتهای پیام

جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,283
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11884
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری