خانه » شهر من » اجتماعی » درختان پایتخت شناسنامه الکترونیکی می‌گیرند / کاشت 10میلیون اصله نهال تا پایان سال در تهران

درختان پایتخت شناسنامه الکترونیکی می‌گیرند / کاشت 10میلیون اصله نهال تا پایان سال در تهران

...


296-1.jpg

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در همایش فصلی مدیران شهرداری به تشریح برنامه های پیش روی سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه این معاونت ، تا پایان سال جاری پرداخت.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، مهندس مجتبی عبداللهی در همایش فصلی مدیران شهرداری که در برج میلاد برگزار شد اظهار داشت : نگه داشت شهر در همه موضوعات در حوزه های خدمات شهری ، ارتقا سطح رضایتمندی شهروندان از خدمات ، افزایش سطح رضایتمندی کارکنان و توجه به وضع معیشتی آن ها، توجه به آموزش عمومی شهروندان ، تلاش و حضور مسمتر مدیران ارشد در راستای خدمات دهی بیشتراز جمله این برنامه ها است.

وی به برنامه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اشاره کرد و افزود : تبدیل تهران به شهری امن در برابر حوادث طبیعی یا انسان ساز ، افزایش ضرایب ایمنی اماکن در شهر تهران و نظارت بر مولفه های ایمنی در فرایند ساخت و ساز و نگهداری ، ارتقای فرهنگ ایمنی تا سطح هر شهروند یک آتش نشان ، ارتقای توان عملیاتی اطفاء وامداد و نجات وآمادگی جسمانی کارکنان، افزایش سطح رضایت مندی کارکنان و ارتقاء رضایتمندی شهروندان از اهداف این سازمان است و شهروندان نیز از عملکرد سازمان رضایتمندی بیش از 90 درصد را اعلام کرده اند.

معاون شهردار تهران افزود : سال 84 در تهران 72 ایستگاه آتش نشانی وجود داشت اما اکنون تعداد آن به 107 ایستگاه رسیده که 6 مورد آن چند روز پیش افتتاح شد . به عبارت دیگر از سال 84 تاکنون 35 ایستگاه ساخته شده است. همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 92، تعداد ایستگاه ها به 120 ایستگاه خواهد رسید.

عبداللهی افزود : زمان رسیدن در محل حادثه نیز به کمتر از 5 دقیقه کاهش یافته که در حدود استاندارد بین المللی است . همچنین تجهیزات و امکانات سازمان افزایش یافته است .

وی خاطرنشان کرد: 14 هزار آتش نشان داوطلب عضو سازمان هستند و تلاش می کنیم شعار “هر شهروند یک آتش نشان” را به منصه ظهور برسانیم.

معاون خدمات شهری شهرداری در ادامه با اشاره به برنامه های سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران ، نیمه دوم سال را زمان افزایش فعالیت های این سازمان عنوان کرد و گفت : با شعار هر شهروند یک درخت ، تا پایان سال 10 میلیون اصله نهال در تهران کاشته می شود . همچنین احداث فضای سبز حاشیه بزرگراه به طول 100 کیلومتر ، توسعه 3 هزار هکتاری کمربند سبز پیرامون تهران ، کاشت 5 میلیون لاله ، شناسنامه دار کردن درختان تهران به روش الکترونیک و ترویج فرهنگ اهدای گل در بین شهروندان از موضوعاتی است که در این سازمان دنبال می شود.

عبداللهی با اشاره به تحقق سرانه فضای سبز استاندارد 15 متری در تهران خاطر نشان ساخت : مهمانان خارجی کشورمان به دفعات از این مساله تشکر کرده اند همچنین فضای سبز تهران مورد رضایت مسولان کشوری نیز هست.

وی تصریح کرد : به لطف خدا در 6 ماه دوم حرکت جهادی و انقلابی با حوزه های مرتبط با سازمان پارک ها انجام خواهیم داد . با شعار هر شهروند یک درخت تا پایان سال 10 میلیون اصله درخت در تهران کاشته خواهد شد.همچنین درخت برای کاشت به درمنازل تحویل می شود.5 میلیون شاخه گل لاله در اسفند ماه در بوستان های تهران کاشته می شود که این میزان 5 تا 6 برابر لاله کاشته شده نسبت به استقبال از بهار سال جاری خواهد بود.

معاون شهردار تهران با تاکید بر توجه به ترویج گل نیز گفت : سرانه مصرف گل در ایران 9 شاخه است که در مقایسه با کشورهای پیشرفته تعداد کمی است . همچنین با وجود تنوع گونه های گل و قرار داشتن در رتبه بالا از نظرگونه های گیاهی ، ایران رتبه 117 را در صادرات دارد که به این مساله نیز باید به طور جدی توجه کرد.

عبداللهی همچنین با اشاره به فعالیت های سازمان مدیریت پسماند اظهارداشت : رویکرد جدید در پسماند ساختمانی با عنوان منابع تجدید شونده ، بازبینی نظام فنی و اجرایی قراردادها با هدف رسیدن به نگهداشت مستمر ،تولید انرژی با هدف جلوگیری از هدر رفتن منابع ، کاهش اثرات سوء زیست محیطی با تکمیل نمودن حلقه های مدیریت پسماند در مقصد و اجرای طرح پسماند در ناحیه از برنامه هایی است که در این سازمان دنبال می شود.

وی مساله نگه داشت شهر تهران را موضوع مورد تاکید شهردار تهران نام برد و افزود : بر این اساس با تمام شهرداران نواحی جلسات کارشناسی برگزار شده که طی آن تغییراتی در ماشین های ویژه پسماند و نیروی انسانی شاغل در این بخش انجام شده است.همچنین نواحی به معمولی ، سخت و ویژه تقسیم شده اند واقدامات خوبی دربحث نگه داشت ونظافت در در حال انجام است که به زودی اجرا خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح برنامه های سازمان زیباسازی پرداخت و گفت : ارتقاء کیفیت منظر شهری با رویکرد ایرانی اسلامی ، تقویت هویت بصری شهر، ساماندهی 38 میدان و نورپردازی اماکن مهم از برنامه های در حال اجرا دراین سازمان است .

عبداللهی افزود : در 123 محله تهران تصاویر شهدا بامحوریت بسیج نقش خواهد بست . همچنین با استفاده از المان های مذهبی ، چهره شهر را به این سمت سوق خواهیم داد.

به گفته وی، نصب حدود 2 هزار چشمه سرویس بهداشتی پرتابل با سازه قوی درسطح شهر تهران از دیگر برنامه های این سازمان است که به زودی انجام خواهد شد.

عبداللهی در ادامه در خصوص فعالیت های سازمان بهشت زهرا(س) نیز گفت : ایجاد زیرساخت مناسب و توسعه بهشت زهرا (س) ، تکمیل و احداث لوله کشی برای آب خام و شرب به طول 75 کیلومتر ، ایجاد پل غیر همسطح شهید حکیم و شهید هاشمی نژاد ، بهینه سازی فضای زیارتی و قبور شهدا و حرم امام خمینی (ره) و راه اندازی 1500چشمه سرویس بهداشتی از برنامه های این سازمان است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تبدیل شدن بهشت زهرا(س) را به قطب فرهنگی از دیگر اهداف این سازمان خواند و افزود: برای تحقق این مساله ، مشاورانی به کار گرفته شده تا این هدف محقق شود.

وی افزود : مجموعه بزرگ عروجیان که مظهر معماری اسلامی و برگرفته از فرهنگ ایرانی است درجهت خدمات دهی به مردم و تسکین بازماندگان نیز راه اندای خواهد شد ، این مرکز همزمان با مراسم رحلت امام خمینی(ره) به طور آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد.

عبداللهی در خصوص برنامه های سازمان میادین میوه و تره بار نیز گفت: گسترش خدمات در عرضه محصولات ، ارتقاء کیفیت و سلامت مواد ، و مواد ارگانیک و سالم بودن آن ها از برنامه های این سازمان است که روزانه 400 تا 500 هزار شهروند به آن مراجعه می کنند.

معاون شهردار تهران در مورد فروشگاه های شهروند نیز گفت : با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به کار و سرمایه ایرانی ، از ابتدای سال جاری ، عرضه محصولات داخلی در این مجموعه فروشگاهی مورد توجه بیشتر قرار گرفت. هم اکنون 80 درصد فروش این فروشگاه متعلق به محصولات داخلی است.

وی افزود : کاهش قیمت، افزایش رضایتمندی و توسعه فروش مجازی از برنامه هایی است که این شرکت دنبال می کند.

عبداللهی به فعالیت های شرکت ساماندهی صنایع ومشاغل نیز اشاره کرد و اظهار داشت : صیانت از مولفه های فرهنگی اجتماعی ، تکمیل انتقال مشاغل آلاینده ، ایجاد مراکز تخصصی عرضه کالا از اهداف این شرکت است.

وی افزود : ایجاد پردیس فروش خودرو نیز ازدیگر برنامه های این شرکت است.

انتهای پیام

جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,572
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11883
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری