خانه » شهر من » اجتماعی » درآمد 300 میلیارد دلاري مجرمان از اينترنت/راه‌اندازي روزانه 100 هزار سایت در جهان

درآمد 300 میلیارد دلاري مجرمان از اينترنت/راه‌اندازي روزانه 100 هزار سایت در جهان

...


126-9.jpg

ريیس پلیس فتاي ناجا گفت: درآمد ناشی از اعمال مجرمانه در فضای مجازی بالغ بر 300 میلیارد دلار در جهان است.

به گزارش سرويس «انتظامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار سید کمال هادیانفر در اين باره گفت: تنها در سال 2011، 388 میلیارد دلار در جهان از طریق اجرای اعمال مجرمانه عاید بزهکاران فضای سایبر شد.

وي با اشاره به اینکه انسجام و یکپارچگی تمام افراد و مسئولان در کاهش تهدیدات و خطرات فضای مجازی می تواند راهگشا باشد، گفت: یکسری از آسیب‌ها و تهدیدات از خارج از کشور است، اما در عین حال یکسری از تهدیدات از داخل توسط مجرمان و متخلفان بر ما تحمیل می‌شود.

ريیس پلیس فتاي ناجا با بیان اینکه امنیت تولید جمعی است، اظهار داشت: تمام آحاد جامعه به خصوص جوانان می‌توانند در پیشگیری، کنترل و مقابله با جرائم نقش‌آفرین باشند، چون بر اساس سند افتای دولت 75 میلیون شغل در فضای مجازی ایجاد می‌شود که به همین میزان نیز مخاطرات و تهدیدات این فضا نیز افزایش می‌یابد.

هادیانفر با اشاره به اینکه به تناسب رشد محیط مجازی موضوعات مجرمانه نیز در آن رشد می کند، اذعان داشت: در حال حاضر روزانه 100 هزار سایت در کل جهان متولد می‌شود که هفته‌ای 80 هزار سایت تنها با هدف و مقاصد مجرمانه شکل می‌گیرد.

وي ادامه داد: در سال 2011 بیش از 388 میلیارد دلار در جهان درآمد از جرائم رایانه‌ای عاید مجرمان این فضا شده که این مبلغ در حد رقابت با درآمدهای برخی از کشورهاست.

ريیس پلیس فتا با اشاره به تعامل و همکاری میان دستگاه‌ها اظهارداشت: همه نهادها، از کاربری فردی تا کانون خانواده، و سازمان‌ها و نهادها در تولید امنیت دست دارند، البته این امنیت جز با همبستگی و همکاری تولید نمی‌شود.

انتهاي پيام

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,639
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11835
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری