خانه » بین المللی » خطرناکترین شهرها برای زندگی

خطرناکترین شهرها برای زندگی

نشریه فوربس نام پر خطر ترین شهرهای جهان برای زندگی را منتشر کرد؛ پرخطرترین شهرها براساس آخرین گزارش جهانی درباره امنیت فردی، کیفیت زندگی و نرخ قتل و خونریزی طبقه ...

نشریه فوربس نام پر خطر ترین شهرهای جهان برای زندگی را منتشر کرد؛ پرخطرترین شهرها براساس آخرین گزارش جهانی درباره امنیت فردی، کیفیت زندگی و نرخ قتل و خونریزی طبقه بندی شده است.

به گزارش فرارو، بر اساس این گزارش امریکای لاتین مرکز مبادله با قاچاقچیان مواد مخدر همچنان بیشترین شهرهای پرخطر جهان را در خود دارد؛ “سن پدرو سولا” در کلمبیا، “سیوداد سوارز” در مکزیک و “ماچئو” در برزیل سه شهر خطرناک جهان در صدر این فهرست هستند.

جالب اینکه در میان 10 شهر نخست این فهرست 5 شهر از مکزیک به چشم می خورد. همچنین کاراکاس پایتخت ونزوئلا که تا پیش از این به عنوان خطرناکترین شهر جهان شناخته می شد در این فهرست در مکان ششم قرار دارد. در این فهرست نیوئورلئان امریکا نیز مکان بیست و یکم را دارد.

با این وجود آمارها از بالابودن میزان قتل و جنایت در ونزوئلا به نسبت مکزیک و کلمبیا حکایت دارد. “دیده‌بان خشونت در ونزوئلا” سال گذشته اعلام کرد در این کشور ۱۹۳۳۶ نفر در طول یکسال به قتل رسیده‌اند. یعنی به طور متوسط ۵۳ نفر در روز.

این گروه که با بررسی نتایج تحقیق چند دانشگاه ونزوئلا به این نتیجه رسیده است، می‌گوید که از هر 100 هزار نفر 67 نفر در این کشور به قتل رسیده‌اند. در کلمبیا، کشور همسایه از هر 100 هزار نفر، 32 نفر به قتل رسیده‌اند و برای تعداد مشابه در مکزیک، 14 نفر کشته شده‌اند.

در زیر نگاهی می اندازیم به برخی نام های فهرست خطرناک ترین شهرهای جهان برای زندگی.

 

1- سن پدرو سولا در کلمبیا
2- سیوداد سوارز در مکزیک
3- ماچئو در برزیل
4- آکاپولکو در مکزیک
5- دیستریتوی مرکزی در کلمبیا
6- کارکاس در ونزوئلا
7- تورئون در مکزیک
8- چیهواهوا در مکزیک
9- دورانگو در مکزیک
10- بلم در برزیل
21- نیواورلئان در امریکای شمالی
33- کینستون در جامائیکا
34- کیپ تاون در افریقای شمالی

 

35- موصل در عراق

 

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,890
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11675

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری