خانه » شهر من » اجتماعی » مديرعامل صندوق جهاني توسعه شهرها:هيچ شهري نمي‌تواند به تنهايي توسعه را پيش ببرد

مديرعامل صندوق جهاني توسعه شهرها:هيچ شهري نمي‌تواند به تنهايي توسعه را پيش ببرد

دفتر آسيايي صندوق جهاني توسعه شهرها در مشهد افتتاح شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، آلن سو، مديرعامل صندوق جهاني توسعه شهرها و دبيركل انجمن كلان‌شهرهاي جهان (متروپليس) ...

دفتر آسيايي صندوق جهاني توسعه شهرها در مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، آلن سو، مديرعامل صندوق جهاني توسعه شهرها و دبيركل انجمن كلان‌شهرهاي جهان (متروپليس) امروز، 13 مهر ماه در مراسم افتتاحيه اين صندوق كه در برج آلتون مشهد برگزار شد، گفت: مشكل اساسي شهرها امروز اين است كه چگونه توسعه ادامه پيدا كند زيرا در شرايط جهاني پيچيده‌اي قرار داريم و توسعه شهرها با وجود بحران اقتصادي فعلي مشكل است و ايران هم از اين قضيه مستثني نيست.

وي تصريح كرد: در شرايطي كه مشكلات مالي و اقتصادي زيادي در جهان وجود دارد هدف ما در صندوق جهاني توسعه شهرها كمك به يكديگر است و اينكه يك خانواده تشكيل داده و با هم موفق شويم زيرا هيچ شهري نمي‌تواند به تنهايي توسعه را پيش ببرد و هر شهر نيازمند همكاري ديگر شهرهاست.

وي ادامه داد: اين همكاري بايد همه جانبه و در سطح ملي و بين‌المللي باشد و ما امروز در چارچوب انجمن مترو پليس پذيراي 139 شهر دنيا بوده و از اين طريق توسعه شهرها را دنبال مي‌كنيم.

مديرعامل صندوق جهاني توسعه شهرها خاطرنشان كرد: اين همكاري ضروري است و مشهد و ديگر شهرهاي ايران مي‌توانند روي همكاري‌هاي ما حساب باز كنند زيرا در كنار شما هستيم.

آلن سو با بيان اينكه اين همكاري و همبستگي به توسعه شهرها كمك مي‌كند، افزود: امروز مشهد براي توسعه به دنبال شركاي مالي است و ما از طريق صندوق جهاني توسعه شهرها سرمايه‌گذاران را به شهرداري مشهد معرفي مي‌كنيم و البته نه تنها بايد در مورد دسترسي به منابع مالي كار شود بلكه بايد دسترسي به شناخت‌ها و دانش‌ها را نيز بيش از پيش فراهم كنيم.

وي اضافه كرد: هدف از تشكيل متروپليس كمك به افراد درگير در اداره شهرها بود و همكاري و همفكري ما با يكديگر توسعه جهاني را به همراه خواهد داشت.

وي با اشاره به بحران مالي جهاني گفت: با همكاري يكديگر اين بحران حل مي‌شود اما در غير اين صورت وضعيت وخيم‌تر خواهد شد؛ امروز شرايط شهرنشينان در اسپانيا و ايتاليا هم سخت است و شهروندان مشكلات زيادي دارند زيرا مسوولان نمي‌توانند راه‌حل‌هاي مناسب ارايه كنند و ما بايد به دولت‌هاي خود كمك كنيم.

دبيركل انجمن كلان‌شهرهاي جهان(متروپليس) با بيان اينكه اقتصاد منطقه‌اي بايد در خدمت توسعه باشد، خاطرنشان كرد: در شرايط بحران مالي بايد به فكر پويايي اقتصاد محلي بود چون مي‌تواند به شهرها و مناطق مختلف كمك كند و در چنين شرايطي يك مركز براي همفكري ايجاد شده و همفكري در مورد منابع مالي مهمتر است.

آلن سو ادامه داد: صندوق جهاني توسعه شهرها كمك مي‌كند تا شهرها به منابع مالي دسترسي پيدا كنند كه مشهد يك نمونه خوب براي توسعه محلي و ارتباطات بين‌المللي است.

وي با بيان اينكه مشهد توانسته بين سنت و مدرنيته ارتباط برقرار كند، افزود: اين شهر براي ما يك فرصت بسيار عالي است و اميدوارم با كمك شما بتوانيم با ديگر شهرهاي منطقه خاورميانه نيز ارتباط برقرار كنيم.

انتهاي پیام

جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,468
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11419
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری