خانه » شهر من » اجتماعی » ویژه 300 زوج ایرانی؛ پنجمین جشنواره ملی پیوند آسمانی در قم برگزار می‌شود

ویژه 300 زوج ایرانی؛ پنجمین جشنواره ملی پیوند آسمانی در قم برگزار می‌شود

...


178-11.jpg

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی استان قم از برگزاری پنجمین جشنواره ملی پیوند آسمانی در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه قم، محمد توکلی کیا با تشریح جزئیات اهداف برگزاری پنجمین جشنواره پیوند آسمانی، بیان کرد: این جشنواره در هفته ازدواج مقارن با پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ویژه 300 زوج خوشبخت ایرانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تصمیم سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی برای ارائه بسته مناسب آموزشی و خدماتی به زوجهای جوان ابراز داشت: در سال 88 با هدف آگاهی افکار عمومی در خصوص مباحث مختلف ازدواج جشنواره پیوند آسمانی در قم فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی افزود: بحث ازدواج، اجرای طرح آموزش ازدواج آسان، پایدار، آگاهانه، آشنایی با قوانین و احکام ازدواج، نحوه احراز شرایط واقعی ازدواج و زوج های جوان به آموزه های فرهنگ دینی از جمله مباحث مورد نظر این جشنواره است.

وی اظهار داشت: آشنایی زوج های جوان با تدارکات ازدواج، کاهش هزینه های زوجین برای تهیه اسباب، لوازم و مایحتاج اولیه زندگی، معرفی الگوهای موفق در زمینه ازدواج، معرفی تسهیلات رفاهی دستگاه های دولتی برای برگزاری مراسم ازدواج جوانان و فرهنگ سازی در خصوص پایین آوردن سطح توقعات اقتصادی طرفین نیز در این جشنواره بررسی می شود.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی تصریح کرد: تا کنون چهار جشنواره پیوند آسمانی به صورت استانی و ملی به مرکزیت استان قم ویژه جشن ازدواج آسان 1716 زوج خوشبخت برگزار شده است که جمع تسهیلات و هدایای اعطایی به زوج های جوان قمی رقمی بالغ 15 میلیارد و 771 میلیون ریال با حمایت جمعی از خیرین استان، استانداری قم و بانک های ملی، ملت و صادرات ایران و همچنین بازاریان خیّر شهر مقدس قم تامین شده است.

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی تأکید کرد: در خصوص بحث مسکن دولت نهم و دهم زحمات زیادی را برای مسکن زوج‌های جوان قمی انجام داده است.

وی افزود: زوج‌های جوان برای صاحبخانه شدن با کمترین سهم آورده و دولت با بیشترین سهم آورده اقدام می‌کند و از این طریق به حمایت از زوج‌های جوان ‌پرداخته و آرزوی خانه دار شدن زوج های جوان را محقق کرده است.

توکلی کیا ادامه داد: سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی در سال های 89 و 90 با انعقاد تفاهم نامه با بانک های عامل استان نسبت به پرداخت تسهیلات 50 و 100 میلیون ریالی سهم آورده زوج های جوان را تضمین کرد و زوج های جوان تنها با در دست داشتن سند ازدواج و پرداخت اندک مبلغی صاحب خانه خواهند شد که این شیوه در کشور بی نظیر بوده و موجب رضایت بسیار خانواده ها و زوج های جوان شده است.

رئیس سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی افزود 130 واحد از دومین پروژه مسکن مهر زوجهای جوان استان قم در هفته گرامیداشت ازدواج به زوجهای جوان تحویل و تا پایان سال 91 نيز آمادگی تحویل 110 واحد دیگر از سومین پروژه مسکن مهر زوج های جوان را داریم.

دبیر جشنواره ملی پیوند آسمانی تصریح کرد: نقش دولت نهم و دهم در رفع مشکل مسکن خصوصا مسکن زوجهای جوان ستودنی است و زحمات مسئولین استان از جمله استانداری قم، اداره کل مسکن و شهرسازی استان قم و اداره کل تعاون استان قم در اجرای صحیح و سریع پروژه مسکن مهر در استان قم قابل تقدیر است.

لازم به ذکر است: پنجمین جشنواره ملی پیوند آسمانی به همت سازمان مردم نهاد طلوع پیوند آسمانی و با حمایت معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم، اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قم و معاونت فرهنگی شهرداری کلان شهر قم برگزار می شود.

انتهاي پیام

پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,616
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11393
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری