خانه » شهر من » اجتماعی » 20 پرنده هواناجا وضعيت راه‌ها را رصد مي‌كنند/هوا ناجا مجهز به انواع هواپيماها است

20 پرنده هواناجا وضعيت راه‌ها را رصد مي‌كنند/هوا ناجا مجهز به انواع هواپيماها است

...


111-18.jpg

جانشين فرمانده نيروي هواپيمايي نيروي انتظامي ضمن تشريح فعاليت‌هاي اين يگان، گفت: پرسنل هوا ناجا در 12 نقطه استان حضور فعالي دارند و ما مي‌توانيم ادعا كنيم كه به عنوان يگان هوايي در نيروهاي مسلح نقش تامين‌كننده‌اي در امنيت كشور داريم.

سرهنگ خلبان احمد مراديان در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حاشيه مراسم آغاز نمايشگاه توانمندي و دستاوردهاي هواناجا با بيان اينكه اين نمايشگاه با هدف به نمايش گذاشتن توان عملياتي و اقدامات اين يگان در طول سال و براي عرضه براي مخاطبان برپا شده است، گفت: هوا ناجا از واحدهايي پشتيبان عمليات هوايي محسوب مي‌شود.

جانشين فرمانده نيروي هوايي ناجا با بيان اينكه در طول سال‌هاي اخير ماموريت‌هاي زيادي بر عهده هوا ناجا گذاشته شده است، گفت: با ورود هواپيماهاي فوق سبك و پهبادها، هوا ناجا در ماموريت‌هاي مرزباني و پليس راهنمايي و رانندگي نيز وارد شده است.

وي با بيان اينكه هوا ناجا در مرزهاي شرقي كشور نقش مهمي ايفا مي‌كند، گفت: هوا ناجا پايش مرزهاي آبي و خاكي را بر عهده دارد.

جانشين فرمانده نيروي هوايي ناجا با بيان اينكه پرسنل هوا ناجا با 20 فروند وسيله پرنده در امر كنترل ترافيك دوشادوش پليس راهور فعاليت مي‌كند، گفت: يكي از ماموريت‌هاي جانبي هوا ناجا در شهر تهران و استان‌هاي سمنان و شاهرود، امداد و اورژانس است كه در سنوات گذشته، پرسنل اين يگان بيش از 5000 تن مصدوم را جابجا كرده‌اند.

مراديان با بيان اينكه هوا ناجا با همكاري جنگلباني در حوادث جنگلي و آتش‌سوزي مراتع، حضور چشمگيري داشته است، گفت: خلبانان هوا ناجا آموزش‌هاي خاص اين تخصص را نيز ديده‌اند.

وي با بيان اينكه مجموعه هوا ناجا در سال‌هاي اخير به انواع هواپيماها مجهز شده است، گفت: امروزه مدعي هستيم كه به عنوان يك واحد هوايي در نيروهاي مسلح نقش تعيين‌كننده‌اي در امنيت كشور داريم.

جانشين فرمانده نيروي هوايي ناجا با بيان اينكه هوا ناجا پتانسيل و ظرفيت زيادي در امر كنترل و برقراري امنيت دارد، گفت: ما در 12 استان حضور فعال داشته‌ايم و اميدواريم با ورود پرنده‌هاي جديد، گام‌هاي بزرگي برداريم.

همچنين سرهنگ فرزاد غزاليان – دبير ستاد برگزاري هفته ناجا در نيروي هوايي ناجا، با بيان اينكه اين نمايشگاه همه روزه از ساعت 10:30 صبح تا 18:30 براي بازديد عموم داير است، گفت: اين نمايشگاه با رويكرد ارائه توانمندي پليسي هوايي، با كمك شركت‌هاي مرتبط در امر پرنده‌هاي فوق سبك و همچنين هشت يگان انتظامي داير شده است.

وي با بيان اينكه اين نمايشگاه نسبت به دوره‌هاي قبل داراي تجهيزات بومي و جديدي است، گفت: هواپيماهاي فوق سبك مانند جايروپلن و كايت‌هاي موتوردار و پهبادها از اين دسته از تجهيزات جديد و بومي هستند.

انتهاي پيام

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,502
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11339
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری