خانه » شهر من » اجتماعی » سازمان هواشناسي خبرداد: افزايش دما وقطع بارش‌ها ازيكشنبه / احتمال آبگرفتگي معابر در 5استان

سازمان هواشناسي خبرداد: افزايش دما وقطع بارش‌ها ازيكشنبه / احتمال آبگرفتگي معابر در 5استان

...


مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي از افزايش دما و قطع بارش‌ها از روز يكشنبه در كشور خبر داد.

مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «محيط‌ زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينكه نخستين باران پاييزي، اوايل بامداد شنبه در تهران باريده است، افزود: اندازه‌گيري‌ها نشان مي‌دهد ميزان بارش باران در ايستگاه‌هاي مختلف بين يك تا 3 ميليمتر بوده است.

وي با اشاره به بارش تگرگ و باران در شب گذشته در مناطق زلزله‌زده ورزقان، گفت: بر اين اساس حداقل دماي اين مناطق به دو درجه سانتيگراد بالاي صفر رسيده است كه پيش‌بيني مي‌كنيم تا پايان هفته بارشي در اين مناطق نداشته باشيم و حداقل دما به 6 درجه سانتيگراد بالاي صفر برسد.

مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با اشاره به اينكه سامانه‌اي كه در كشور مستقر است به شمال شرق منتقل شده است، افزود: اين سامانه حداكثر تا صبح يكشنبه از كشور خارج مي‌شود و تا پايان هفته سامانه خاصي در كشور نداريم و روند افزايش دما را كه در نيمه غربي آغاز شده است از روز يكشنبه در كل كشور شاهد خواهيم بود.

مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي به اخطاريه ويژه سازمان هواشناسي كشور اشاره كرد و به ايسنا گفت: بر اين اساس طي روزهاي شنبه و يكشنبه در ساعات بعدازظهر و شب در برخي نقاط استان‌هاي كرمان، شمال شرق فارس، غرب استان يزد، شرق خراسان جنوبي و شرق استان اصفهان رگبار باران گاهي با وزش باد و رعد و برق رخ خواهد داد كه بر اين اساس پيش‌بيني مي‌شود بارش در استان كرمان تا صبح يكشنبه از شدت بيشتري برخوردار باشد.

وي خاطرنشان كرد: بدين ترتيب در روز يكشنبه آب‌گرفتگي معابر عمومي و سيلابي شدن مسيرها در استان‌هاي ياد شده انتظار مي‌شود.

مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با تاكيد بر اينكه نقشه‌هاي هواشناسي نشان مي‌دهند سامانه جديدي فعلا تا پايان هفته در كشور نخواهيم داشت، تاكيد كرد: بر اين اساس جوي پايدار همراه با افزايش دما را در كشور انتظار داريم.

انتهاي پيام

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,043
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11337
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری