خانه » شهر من » اجتماعی » گودبرداري غيراصولي مرگ پيرزن 67 ساله را رقم زد

گودبرداري غيراصولي مرگ پيرزن 67 ساله را رقم زد

...


مدير روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدماتي ايمني شهرداري تهران از مرگ پيرزني 67 در پي گودبرداري غيراصولي در مجاورت منزلش خبرداد.

سيدعليرضا علوي‌رضوي در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر گفت: پس از اعلام وقوع اين حادثه در ساعت 17:23، ستاد فرماندهي، دو ايستگاه 85 و 32 و گروه نجات پنج را به محل حادثه در سي‌متري جـي اعزام كرد.

وي ادامه داد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند كه در اين منزل مسكوني سه طبقه كه بخشي از آن ريزش كرده است، پيرزني زندگي مي‌كند كه احتمال مي‌رود به دنبال اين حادثه در زير آوار محبوس شده باشد.

علوي با بيان اينكه آتش‌نشانان عمليات خود براي نجات اين پيرزن يا يافتن جسد وي آغاز كرده‌اند، گفت: سرانجام پس از انجام عملياتي دو ساعته، نيروهاي آتش‌نشان اين پيرزن 67 ساله را در ساعت 19:30 از زير آوار بيرون كشيدند كه عوامل اورژانس مستقر در محل، مرگ وي را تاييد كردند.

به گفته وي، در جريان اين حادثه فرد ديگري مجروح يا كشته نشده است.

مديرروابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينكه پس از يافتن جسد پيرزن، كارشناسان آتش‌نشاني اقدامات خود براي يافتن علت وقوع حادثه را آغاز كردند به ايسنا گفت: در بررسي كارشناسان مشخص شد كه گودبرداري غيراصولي در مجاورت اين خانه و همچنين فرسوده بودن ساختمان سه‌طبقه، سبب ريزش آن و مرگ اين پيرزن شد.

وي اضافه كرد: آتش‌نشانان پس از ايمن‌سازي محل و تخليه تعدادي از خانه‌هاي اطراف محل حادثه كه امكان ريزش براي آنها نيز وجود داشت، محل را به عوامل شهرداري تحويل داده و به عمليات خود خاتمه دادند.

مدير روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينكه گودبرداري غيراصولي منشاء بسياري از حوادث ساختمان در سطح تهران است، از پيمانكاران و مالكان خانه‌هاي در حال ساخت خواست در هنگام گودبرداري، تخريب و ساخت املاك خود از اصول مهندسي و استاندارد استفاده كنند تا شاهد بروز چنين حوادثي نباشيم.

انتهاي پيام

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,339
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11233
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری