خانه » علمی » ارسال موفقیت آمیز ماهواره دست ساز به فضا!

ارسال موفقیت آمیز ماهواره دست ساز به فضا!

شاید زنگ پایان انحصار ارسال ماهواره بوسیله شرکت های بزرگ با هزینه های میلیونی  نواخته شده باشد. چون یک  جوانی 19 ساله با ارسال یک ماهواره دست ساز،  تنها با ...

شاید زنگ پایان انحصار ارسال ماهواره بوسیله شرکت های بزرگ با هزینه های میلیونی  نواخته شده باشد. چون یک  جوانی 19 ساله با ارسال یک ماهواره دست ساز،  تنها با هزینه 250 یورو و دریافت عکسهائی تقریبا همسان با عکسهای ناسای امریکا این امر را  امکان پذیر ساخت.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، قطعات این ماهواره دست ساز شامل یک بالون، یک جعبه کفش، دوبین عکاسی دیچیتال، یک رادیو فرستنده، یک میکروپروسسور و یک دستگاه جی پی اس (ردیاب) می باشد.

آدام گادورث دانشجوی 19 ساله  مهندسی دانشگاه ناتینگهام انگلستان با یک سال کار بر روی این ماهواره توانست با استفاده از پلی استرهای محافظ معمولی موانع برخورد آن را با دمای منهای 63 درجه آتمسفر حل کرده و ماهواره خود را با استفاده از یک بالون محتوی گاز هلیوم  تا ارتفاع 33592 از سطح زمین هدایت کند.

این دانشجوی جوان با استفاده از رادیو جاسازی شده، هدایت با دستگاه جی پی اس و میکروپروسسور تعبیه شده در آن موفق شد در این ارتفاع عکسهائی را از کره زمین بگیرد که از نظر کیفی همسان با عکسهای ماهواره های حرفه ای ساخته شده با هزینه میلیونی   شرکت های بزرگ می باشد.

آدام در مورد هزینه این ماهواره به خبرنگاران گفت: دوربین عکاسی و دوربین دیجیتال دست دوم را به قیمت 37 یورو در اینترنت خریدم و بقیه وسائل هم به همین صورت، در مجموع کل هزینه خرید 250 یورو شد.

این ماهواره موسوم به (HABE (High Altitude Balloon Experiments پس از انجام ماموریت در 48 کیلومتری منزل آدام به زمین بازگشت.

ایمانی -پاریس

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,621
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11063
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری