خانه » شهر من » اجتماعی » شهردار تهران: پرچم ایران نشانه صداقت، سازندگی و آزادی است

شهردار تهران: پرچم ایران نشانه صداقت، سازندگی و آزادی است

...


abdolvahedmirzazadeh-1-14.jpg

بزرگترين و مرتفع‌ترين پرچم جمهوري اسلامي ايران و يكي از سه پرچم بلند در جهان، در جوار باغ موزه دفاع مقدس با حضور رييس‌جمهور و شهردار تهران به اهتزاز درآمد.

به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد باقر قاليباف شهردار تهران در اين مراسم شهدا را انسان‌هاي صالح و مصلحي توصيف كرد كه توانستند مصداق واقعي منتظران در اين مقطع زماني باشند.

قاليباف با بيان اين‌كه مديريت شهري توفيق اهتزاز درآوردن بزرگترين پرچم نظام اسلامي را بر سر مزار شهداي گمنام و باغ موزه دفاع مقدس دارد، گفت: پرچم ايران پرچمي است كه منطق آن شهيد است؛ پرچمي است كه آميخته به عشق عقلانيت و ديانت است و شهدا نيز بر اين مبنا راه زندگي و مرگ خود را انتخاب كردند.

وي ادامه داد: امروز پرچم جمهوري اسلامي ايران آيينه‌ عقلانيت ديني است.

قاليباف خاطرنشان كرد: امروز پرچم ايران كه در هر كجا به اهتزاز در مي‌آيند مهمترين عامل نشان دادن حق وحقيقيت،‌ صفا و صداقت، آگاهي و سازندگي و نماد استقلال و آزادي است.

شهردار تهران ابزار اميدواري كرد كه امروز در هر كجا هستيم بتوانيم از نظام اسلامي پرچم‌داري كنيم و درباره مفهوم پرچم‌داري از نظام اسلامي توضيح داد: پرچم‌داري از نظام اسلامي به معناي بهره‌گيري از فرهنگ جهادي براي كارآمد كردن نظام اسلامي و به معناي مبارزه با تحجر است.

قاليباف ادامه داد: پرچم‌داري يعني خون‌دل خوردن،‌ خون‌دادن و مقاومت كردن در برابر سختي‌هاست؛ پرچم‌داري و ايران‌مداري و نه ايران گرايي به معناي دل با ايمان،‌ مغز متفكر‌، علم توام با عمل و آمادگي حضور در هر ميداني كه ضرورت دارد، است.

شهردار تهران جمهوري اسلامي ايران را پرچم عزت و نام‌آوري شكست‌ناپذيري اسلام دانست و گفت: امروز در اين مراسم نماد اين گفتمان و فرهنگ به اهتزاز در مي‌آيد و اميدواريم بتوانيم در سايه ولايت آرمان‌هاي بلند شهدا را به پيش ببريم.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم علاوه بر رييس جمهور و شهردار تهران، جمعي از مقامات كشوري و لشگري همچون سرلشگر فيروزآبادي، سرلشگر رحيم صفوي و سردار فضلي و جمعي از مديران شهري همچون مهدي چمران، مرتضي طلايي، محمدهادي ایازی حضور داشتند.

بزرگترين پرچم جمهوري اسلامي ايران به وسعت یکهزار متر مربع در ارتفاع 210 متري، در مزار شهداي گمنام در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز در آمده است.

انتهاي پيام

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,623
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11049
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری