خانه » شهر من » اجتماعی » تربيت دانش آموزان براساس نياز جامعه/ وزارت نفت بايد به مدارس دارای گاز شهری، گازرسانی کند

تربيت دانش آموزان براساس نياز جامعه/ وزارت نفت بايد به مدارس دارای گاز شهری، گازرسانی کند

...


23-200.jpg

وزیر آموزش و پرورش ابراز کرد: برای اولین‌بار در تاریخ، آموزش و پرورش دارای نقشه راه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، “حمیدرضا حاجی‌بابایی” در حاشيه همايش تبيين تحول بنيادين آموزش و پرورش و در جمع خبرنگاران گفت: ما در حالی این مهر را آغاز می‌کنیم که برای اولین‌بار، آموزش و پرورش دارای نقشه راه است و سند تحول که بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت می‌باشد را اجرا می‌کند.

وی افزود: استقرار نظام جدید آموزشی صدها ویژ‌گی دارد که برخی از ویژگی‌ها را امسال اجرایی می‌کنیم و با استقرار این نظام از اول مهر به بعد کارهای نرم‌افزاری را شروع خواهیم کرد، چرا که تحول بنیادین را انجام ندادیم، بلکه آن را شروع کردیم.

وي یکی از مهم‌ترین مباحث در تحول بنيادين را دانش‌آموز بيان كرد و افزود: این نظام می‌خواهد بچه‌ها را به شکلی تربیت کند که کم‌ترین دغدغه را برای آن‌ها به همراه داشته باشد و این فاصله که بین پدر و مادر و فرزند به وجود آمده است نیز کاهش پیدا بکند. در ضمن در ساختار جديد هر دانش‌آموز برای کاری که در جامعه نیاز است، تربیت شود و وقتی تربیت شد در کار خود از انصاف و و جدان کاری و تربیت لازم برای کار برخودار شود.

وزارت نفت بايد به مدارس دارای گاز شهری، گازرسانی کند

حاجی‌بابایی در خصوص حوادث ماه‌های سرد سال در مدارس نیز اظهار کرد: همه سعی ما بر این است که از امکانات برتر برخوردار شویم، اما آموزش و پرورش یک وزارتخانه گسترده و وسیع است و در تمام روستاها، خیابان‌ها و کوچه‌ها مدرسه وجود دارد و نمی‌توان گفت که در سال جدید ممکن است هیچ اتفاقی نیافتد. کسی نمی‌تواند چنین ادعایی کند، اما همه توان‌مان را به کار گرفته‌ایم به عنوان مثال وزارت نفت موظف شده است به تمام مدارسی که دارای گاز شهری هستند، گازرسانی کند.

وی تأکید کرد: در طول دو سال گذشته موفق شدیم بیش از 24 هزار مدرسه را هوشمند کنیم. همچنین 19 راهکار را برای هوشمندسازی مدارس به استان‌ها دادیم که بر اساس آن برخی اقدامات استانی، برخی کشوری و برخی مدرسه‌ای است که مدرسه باید در این زمینه کمک بکند، چرا که معتقدیم ریل‌گذاری برای هوشمندسازی شروع شده است.

انتهاي پیام

پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,252
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11029

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری