خانه » شهر من » اجتماعی » سارق اينترنتي حساب هاي كاركنان شعب نفتي ماكو دستگير شد

سارق اينترنتي حساب هاي كاركنان شعب نفتي ماكو دستگير شد

...


23-236.jpg

فردي كه با دسترسي اطلاعات كاركنان شعب نفتي ماکو از حساب آنها پول برداشت مي كرد توسط پليس فتا آذربايجان غربي دستگير شد.

به گزارش سرويس حوادث ايسنا، سرهنگ ”كوره بلاغي“ رييس پليس فتا آذربايجان غربي در تشريح اين خبر اظهارداشت: پيرو شکايت يکي از مسئولان شعب نفتي استان آذربايجان غربي مبني بر برداشت از حساب وي به صورت غيرمجاز، ماموران پليس فتا رسيدگي به اين پرونده را در دستوركار خود قرار دادند.

رييس پليس فتا آذربايجان غربي ادامه داد: در بررسي هاي اوليه مشخص شد، کليه برداشت ها مربوط به خريد اينترنتي کارت شارژ تلفن همراه مي باشد كه پس از استعلام هاي لازم فرد استفاده کننده از کارت شارژ ها شناسايي و به اين پليس احضار شد.

مالباخته به كارشناسان پليس فتا گفت: شماره حسابي که با آن کارت شارژها را خريداري کردم توسط يکي از دوستانم به من داده شده است.

سرهنگ كوره بلاغي افزود: با تحقيقات غيرمحسوس پليس فتا مشخص شد، اظهارات مالباخته، صحت داشته و پدر دوست وي از کارکنان يکي از سازمان هاي دولتي مي باشد و شاکي اطلاعات بانکي خود را براي خريد در اختيار وي قرار داده است.

اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد: همزمان با رسيدگي به پرونده مذکور، چهار مورد گزارش برداشت از حساب متصديان شعبات نفت روستايي در شهرستان ماکو به پليس فتا ارسال شد كه با توجه به حساسيت موضوع، كارآگاهان پليس فتا با انجام اقدامات فني و نامحسوس، متهم شناسايي و دستگير شد.

متهم در تحقيقات پليسي ابتدا منكر ارتكاب جرم خود شد اما با مشاهده دلايل و مدارک و اظهارات افرادي که به آنها کارت شارژ داده بود به جرم خود اعتراف كرد و گفت: پدرم از کارکنان تعاوني شعبه نفتي آذربايجان غربي مي باشد، يک روز وي را حين خريد اينترنتي ديدم و از روي کنجکاوي، پس از برداشتن اطلاعات بانكي چهار نفر از اعضاي شركت از رايانه پدرم، اقدام به خريد اينترنتي مي كردم.

رييس پليس فتا آذربايجان غربي به شهروندان هشدار داد: به هيچ عنوان رمز عبور خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد و يا پس از عمليات هاي بانکي خود که توسط ديگري انجام مي شود، سريعاً رمز را تغيير دهيد.

انتهاي پیام

پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,275
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11027

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری