خانه » شهر من » اجتماعی » رييس سازمان بهزيستي خبرداد: تصويب لايحه اورژانس اجتماعي در هيات دولت

رييس سازمان بهزيستي خبرداد: تصويب لايحه اورژانس اجتماعي در هيات دولت

...


DSC_6299-1.jpg

رييس سازمان بهزيستي كشور با اعلام خبر تصويب لايحه اورژانس اجتماعي در هيات دولت گفت: به دنبال راه اندازي اوليه لايحه اورژانس اجتماعي و تاثيرات خوب آن در حوزه خدمات اجتماعي در دولت نهم لايحه اورژانس اجتماعي تصويب و هماهنگي‌هاي بين بخشي افزايش و اورژانس اجتماعي بودجه اختصاصي خواهد داشت.

همایون هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تصویب نهایی لايحه اورژانس اجتماعی در جلسه هئیت وزیران دولت را گامی مهم در مسیرپیشبرد اهداف سازمان ذکر کرد.

وي ضمن تقدیر از دست اندرکاران و حمايت‌هاي شخص وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي، پيگيري‌هاي معاونان وزارتخانه ، مديران و كارشناسان، افزود: اين سند شامل 4 لایحه تاثیر گذار بر وضعیت تیم های مداخله در بحران اورژانس اجتماعی است.

به گفته هاشمي يكي از خدمات اثرگذار و ماندگار در دولت نهم و دهم اورژانس اجتماعي است چرا كه به اذعان كارشناسان اثربخشي آن در كاهش گسترش آسيب‌هاي اجتماعي چشمگير بوده است.

رييس سازمان بهزيستي در ادامه با اشاره به راه‌اندازي چند ساله اورژانس اجتماعي در سازمان بهزيستي،تاكيد كرد: اين لايحه در جهت گسترش، ساماندهي و هماهنگي بيشتر براي فعاليت اورژانس اجتماعي تهيه شده است.

هاشمي همچنين درباره ضرورت تصويب لايحه اورژانس اجتماعي،گفت: فوريت‌هاي اجتماعي امري بين بخشي است و همكاري ديگر ارگان‌ها از جمله قوه قضاييه، نيروي انتظامي، وزارت كشور، وزارت بهداشت و شهرداري را مي‌طلبد و اين مصوبه در جهت هماهنگي بيش از پيش اين ارگان‌ها به تصويب رسيده است.

به گفته وي، بر طبق اين لايحه اورژانس اجتماعي رديف بودجه‌اي اختصاصي پيدا مي‌كند و وزارت دادگستري مسوول ايجاد هماهنگي ميان ماموران اورژانس با قوه قضاييه مي‌شود و بدين‌ترتيب هماهنگي و حمايت از ماموران اجتماعي اتفاق مي‌افتد و قضات دادگستري نظرات ماموران اورژانس را نيز در تصميم‌گيري‌هاي خويش لحاظ كرده و اختيارات اين ماموران افزايش پيدا مي‌كند.

هاشمي در ادامه تاكيد كرد: پيش‌نويس لايحه اورژانس اجتماعي در كوتاه‌ترين زمان ممكن تدوين و در كمترين زمان نيز در كميسيون اجتماعي و دولت الكترونيك هيات دولت و هيات وزيران به تصويب رسيد.

به گفته رييس سازمان بهزيستي، بر طبق اين لايحه اورژانس اجتماعي تا پايان برنامه پنجم توسعه در شهرهاي بالاي 50 هزار نفر استقرار مي‌يابد و فعاليت‌هاي اورژانس در چهار سطح خط تلفني 123، تيم‌هاي سيار، اورژانس اجتماعي و پايگاه‌هاي خدمات اجتماعي تصويب مي‌شود.

رييس سازمان بهزيستي در ادامه با تقدیر از نمایندگام خانه ملت اظهار كرد: این طرح که از چهار سال پیش در حال پیگیری است پس از طرح در دولت الکترونیک و تصویب در کمسیون اجتماعی دولت، امروز در در هیئت وزیران تصويب شد و بدين ترتيب مسیر خدمات سازمان در حوزه 123 هموار تر شده وهماهنگی لازم برای توسعه و ارتقای اورژانس های اجتماعی درسراسر کشوربه وجود می‌آید.

وی همچنین اورژانس اجتماعی را یک ضرورت انکار ناپذیر برای جامعه ایرانی دانست و گفت: یکی از ویژگی های توسعه در هر کشور توسعه اجتماعی آن به شمار می رود که راه اندازی و پشتیبانی از مراکز خدمات اجتماعی و مداخله در آسیب های اجتماعی به عنوان مکملی بر امر ارتقاء سلامت اجتماعی در این مسیر بسیار حائز اهمیت هستند.

هاشمی با اشاره به پر مخاطره بودن فعالیت‌های پرسنل اورژانس اجتماعی همچنین افزود: امیدوارم با بررسی راه کارهای قانونی در مراجع ذیصلاح بتوانیم امنیت و سلامت این پرسنل خدوم را نیز در مواجهه با برخی پرونده‌های پر خطر تامین کنیم.

انتهاي پيام

دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,326
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 11020
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری