خانه » سینما و فیلم » «کلاه قرمزی و بچه ننه» از «اخراجی‌ها ۳» پیش افتاد / توفان ایرج طهماسب و حمید جبلی ادامه دارد + جدول

«کلاه قرمزی و بچه ننه» از «اخراجی‌ها ۳» پیش افتاد / توفان ایرج طهماسب و حمید جبلی ادامه دارد + جدول

تازه‌ترین همکاری ایرج طهماسب و حمید جبلی توانست سه فیلم پر فروش سال 90 را پشت سر بگذارد. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، تابستان 91 سینمای ایران کاستی‌های بهار را جبران کرد ...

تازه‌ترین همکاری ایرج طهماسب و حمید جبلی توانست سه فیلم پر فروش سال 90 را پشت سر بگذارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، تابستان 91 سینمای ایران کاستی‌های بهار را جبران کرد و توانست به روزهای اوج خود بازگردد. 

اکران «خوابم می‌آد» رضا عطاران اواخر خرداد، طراوت و نشاط را تا اندازه زیادی به سینماها بازگرداند. اما با شروع ماه رمضان و جنجال‌هایی که به ضرر فیلم‌ها تمام شد، چراغ سالن‌های سینمایی کم نورتر و تعداد مخاطبان انگشت‌شمار شد.

 

اکران سه فیلم عید فطر دوباره تواست خاطره خوش سانس‌های اضافه و صف‌های طولانی انتظار برای دیدن فیلم را تداعی کند. در این میان «کلاه قرمزی و بچه ننه» فیلمی که بسیاری منتظر آمدنش بودند، توانست بیشترین فروش را به دست آورد.

فیلم ایرج طهماسب و حمید جبلی بعد از موفقیت‌های تلویزیونی‌شان در سال‌های اخیر، تا امروز دو میلیارد و 500 میلیون تومان در تهران فروش داشته و در شهرستان‌ها هم یک میلیارد 600 میلیون تومان فروخته است. مجموع فروش این فیلم در کشور چهار میلیارد و 100 میلیون تومان شده است.

 

این فروش نشان‌دهنده زنده بودن سینما و اشتیاق مخاطب برای دیدن فیلم‌های متفاوت است.

 

جدول زیر فروش سه فیلم عید فطر و «تو و من» محمد بانکی را نشان می‌دهد. همچنین در آخرین آمار منتشر شده، هزینه تولید «کلاه قرمزی و بچه ننه» یک میلیارد و 200 میلیون تومان برآورد شده است.

 

نام فیلم
کارگردان
روزهای نمایش
هزینه تولید
فروش تهران
فروش شهرستان
کلاه قرمزی و بچه ننه
ایرج طهماسب
28
یک میلیارد و 200 میلیون تومان
دو میلیارد و 500 میلیون تومان
یک میلیارد و 600 میلیون تومان
ضد گلوله
مصطفی کیایی
28
600 میلیون تومان
470 میلیون تومان
140 میلیون تومان
بی‌خداحافظی
احمد امینی
28
850 میلیون تومان
300 میلیون تومان
110 میلیون تومان
تو و من
محمد بانکی
7
870 میلیون تومان
142 میلیون و 500 هزا تومان
سینمای ایران در سال 90 یکی از بهترین دوران خود را سپری کرد. فیلم‌هایی که هر کدام توانستند فروش قابل ملاحظه‌ای به دست بیاورند در این سال کم نبودند. سه فیلم «اخراجی‌ها 3»، «ورود آقایان ممنوع» و «جدایی نادر از سیمین» به ترتیب سه فیلم پر فروش سال گذشته بودند که هیچ کدام نتوانستند تا روز بیست و هشتم میزان فروشی معادل «کلاه قرمزی و بچه ننه» به دست آورند.
«اخراجی‌ها 3» پر فروش‌ترین فیلم سال 90 تا بیست و هشتمین روز اکران خود توانست در کشور دو میلیارد و 460 میلیون تومان فروش کند که حتی با حساب قیمت بلیت سینما در سال 90 و مقایسه آن با امسال بسیار کمتر از «کلاه قرمزی و بچه ننه» با چهار میلیارد و 100 میلیون تومان فروش در 28 روز است.
جدول زیر سه فیلم پر فروش سال 90 را تا روز بیست و هشتم اکران نشان می‌دهد.
نام فیلم
کارگردان
روزهای نمایش
هزینه تولید
فروش تهران
فروش شهرستان
اخراجی‌ها 3
مسعود ده‌نمکی
28
800 میلیون تومان
یک میلیارد و 660 میلیون تومان
700 میلیون تومان
ورود آقایان ممنوع
رامبد جوان
28
450 میلیون تومان
یک میلیارد و 183 میلیون تومان
450 میلیون تومان
جدایی نادر از سیمین
اصغر فرهادی
28
یک میلیارد تومان
یک میلیارد و 383 میلیون تومان
220 میلیون تومان

 

یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,246
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10962

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری