خانه » سینما و فیلم » تئاتر » باران کوثری و پیمان معادی پشت در بسته تالار حافظ / لغو اجرای خشکسالی و دروغ» درشیراز

باران کوثری و پیمان معادی پشت در بسته تالار حافظ / لغو اجرای خشکسالی و دروغ» درشیراز

اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی در شیراز لغو شد. به گزارش خبرآنلاین، این نمایش که پیش از این دو بار در تهران اجرا شده و ...

اجرای نمایش «خشکسالی و دروغ» به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی در شیراز لغو شد.
به گزارش خبرآنلاین، این نمایش که پیش از این دو بار در تهران اجرا شده و لوح فشرده آن نیز به شبکه نمایش خانگی راه یافته است، قرار بود از 23 تا 28 شهریور در تالار حافظ شیراز روی صحنه برود که چنین نشد.

عصر پنج شنبه 23 شهریور، در حالی که تماشاگران این نمایش با بلیت‌های در دست به تالار حافظ مراجعه کردند، با در بسته‌ای روبرو شدند که روی آن کاغذی چسبانده شده بود که خبر از لغو اجرای «خشکسالی و دروغ» به دلیل نیامدن بازیگرانش از تهران می‌داد.

این اعلامیه در حالی روی شیشه چسبانده شده بود که بازیگران نمایش «خشکسالی و دروغ» ساعتی پیش از شروع اجرا، مقابل در ورودی تالار حافظ حاضر شده بودند.


پیمان معادی، آیدا کیخایی، علی سرابی و باران کوثری پشت در بسته تالار حافظ شیراز
در همین ارتباط محمد یعقوبی با اشاره به اینکه مجوز کتبی اجرای این نمایش از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده بود، در گفتگو با خبرآنلاین گفت: «بعد از ظهر پنج شنبه بعد از ساعت‌ها مذاکره و بحث و با وجود پا در میانی فرمانداری شیراز، مسوولان ارشاد استان فارس بدون آنکه مجوز قبلی خود را به صورت کتبی لغو کنند، به ما اعلام کردند که نمی‌توانیم روی صحنه برویم.»

کارگردان نمایش «خشکسالی و دروغ» ادامه داد: «اینکه تنها ساعتی پیش از اجرا این اتفاق بیفتد و برخلاف نظر دیگر مسوولان شهر، اداره ارشاد مجوز کتبی خودش را هم نادیده بگیرد و اجرای ما را لغو کند، رخدادی بسیار عجیب است.»

او با تاکید بر اینکه مسوولان ارشاد استان فارس هیچ دلیل صریح و قابل قبولی را برای این تصمیمشان اعلام نکردند، افزود: «اول به ما گفتند مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد مخالف این اجراست که آقای قادر آشنا مدیر اداره کل هنرهای نمایشی کشور در تماس تلفنی من این ادعا را رد کرد. بعدش آنان دلیل‌های دیگری را تراشیدند که یکی از دیگری عجیب و پیش پا افتاده‌تر بود.»

این نمایشنامه نویس و کارگردان در ادامه توضیح داد: «مجوز اجرای نمایش در شهرستان‌ها را ادارات ارشاد‌‌ همان محل صادر می‌کنند و ربطی به تهران ندارد. ما هم اجاز کتبی این کار را از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گرفته بودیم و دیگر ارگان‌ها و نهادهای مسوول استان نیز آن را تایید کرده بودند.»

یعقوبی با اشاره به اینکه حدس می‌زند تغییرات مدیریتی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، باعث رخ دادن این اتفاق نادر شده است، گفت: «مدیر سابق این اداره کل که چند هفته‌ای است عوض شده، در مدت مسوولیت خود، زمینه هنرنمایی گروه‌های موسیقی و نمایشی زیادی را در شیراز فراهم کرده بود که فکر می‌کنم جانشین او نیز بهتر است‌‌ همان رویه را دنبال کند.»

کارگردان نمایش «خشکسالی و دروغ» تاکید کرد: «اجرای این نمایش در شیراز یک تهیه کننده خصوصی داشت که امیدواریم با پیگیری‌ها او و با توجه به نظر مثبت دیگر ارگان‌ها و نهادهای استان فارس، اداره کل ارشاد نیز مجوز کتبی خود را محترم بشمارد و راه را برای اجرای ما هموار سازد.»

جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,544
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10946
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری