خانه » شهر من » اجتماعی » دودزدگي 4 آتش‌نشان/3 سوله مواد شيميايي در محاصره آتش

دودزدگي 4 آتش‌نشان/3 سوله مواد شيميايي در محاصره آتش

...


سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران آخرين وضعيت عمليات اطفاي حريق گسترده در كارخانه داروسازي خوارزمي را تشريح كرد.

جلال ملكي در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين باره گفت: پس از اعزام چهار ايستگاه آتش‌نشاني به محل حادثه، پنج ايستگاه ديگر با تمام تجهيزات نظير دستگاه‌هاي تنفسي، بالابر و … به محل حادثه اعزام شدند و در حال حاضر 9 ايستگاه مشغول عمليات اطفاي حريق هستند.

وي با بيان اينكه سه سوله بزرگ با مساحتي در حدود سه هزار متر در اين حادثه دچار آتش‌سوزي شده‌اند، خاطر نشان كرد: آتش‌نشانان 9 ايستگاه از چهار جهت عمليات خود براي اطفاي حريق را آغاز كردند كه اين عمليات همچنان نيز ادامه دارد.

ملكي با بيان اينكه آتش‌نشانان از سرايت آتش به اماكن مجاور جلوگيري كرده‌اند، گفت: اين سه سوله مملو از مواد شيميايي و مواد اوليه ساخت دارو بوده كه اين امر و وجود بالكن‌هايي مملو از كالا در داخل سوله‌ها، عمليات آتش‌نشانان را سخت كرده است.

دودزدگي 4 آتش‌نشان

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران همچنين از مصدوميت سطحي چهار تن از آتش‌نشانان در جريان اطفاي حريق اين كارخانه خبر داد و در تشريح جزئيات آن به ايسنا گفت: چهار تن از آتش‌نشانان در اين عمليات دچار دودزدگي و تنگي نفس شده‌اند كه به بيرون از منطقه برده شده‌اند.

وي اضافه كرد: خوشبختانه در جريان اين حادثه به هيچ يك از آتش‌نشانان و نيز افراد مستقر در كارخانه آسيب جدي وارد نشده است.

ملكي افزود: عمليات آتش‌نشان براي اطفاي اين حريق همچنان ادامه دارد و تا زمان اطفاي كامل آتش در اين كارخانه نمي‌توان در مورد علت قطعي آن اظهارنظر كرد.

به گزارش ايسنا، مسوولان حراست كارخانه داروسازي خوارزمي پس از حضور خبرنگاران خبرگزاري دانشجويان ايران در محل حادثه از فعاليت آنان جلوگيري كرده كه تاكنون مديرعامل و ديگر عوامل كارخانه جوابگو نيستند.

انتهاي پيام

پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,238
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10938
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری