خانه » شهر من » اجتماعی » بهره‌برداری آزمایشی از فاز نخست خط 5 اتوبوس‌های BRT از فردا

بهره‌برداری آزمایشی از فاز نخست خط 5 اتوبوس‌های BRT از فردا

...


386d48cac547db5c7e1881e1ce7e9239.jpg

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت: فاز نخست خط 5 اتوبوس‌های تندرو حدفاصل پایانه علم صنعت تا میدان آرژانتین از فردا مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار می‌گیرد.

به گزارش سرويس «شهري» ايسنا، مهندس پیمان سنندجی افزود: فاز نخست خط 5 اتوبوس های BRT که از پایانه علم و صنعت آغاز می شود و تا میدان آرژانتین ادامه دارد، حدود 11 کیلومتر است و در این بخش از مسیر 10 ایستگاه احداث شده است.

وی افزود: پیش بینی می شود در روزهای نخست بهره برداری از فاز نخست این پروژه ، روزانه 70 هزار مسافر توسط این خط جابه جا و به مرور بر تعداد مسافران افزوده شود.

سنندجی با تاکید براینکه خط 5 اتوبوس های تندرو که خط شرقی- غربی است، یکی از مهمترین خطوط این سامانه خواهد بود گفت: این خط می‌تواند جاذب بسیاری از سفرهای روزانه در تهران باشد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت:با توجه به ترافیک بسیار سنگین صبح گاهی و عصرگاهی در بزرگراه رسالت، راه‌اندازی خط 5 اتوبوس‌های BRT در این مسیر می‌تواند مشکلات شهروندان برای تردد سریع و راحت در این بزرگراه را تا حد زیادی رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات رسانی به شهروندان در خط 5 اتوبوس‌های تندرو در مرحله نخست توسط 100 دستگاه اتوبوس (50 اتوبوس دوکابین و 50 اتوبوس تک کابین) صورت خواهد گرفت اما به مرور و با افزایش تعداد مسافران تعداد اتوبوس‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

انتهاي پيام

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,188
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10935
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری