خانه » شهر من » اجتماعی » معاون فرهنگی وزارت ورزش وجوانان خبر داد: راه‌اندازي پورتال جدید خانواده بانشاط

معاون فرهنگی وزارت ورزش وجوانان خبر داد: راه‌اندازي پورتال جدید خانواده بانشاط

...


106-11.jpg

معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان، گفت: به منظور شادی و نشاط بیشتر در مجالس دینی پورتال جديد خانواده با نشاط به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سرويس جوانان ايسنا، محمد باقر پیشنمازی افزود: نوآوری در مسایل فرهنگی تربیتی جوانان یکی از این برنامه‌هاست. بنابراین مسوولان و متولیان امور با شناسایی افراد خلاق، مبتکر و مستعد در استان‌های خود و معرفی آن‌ها به وزارتخانه کمک شایانی به ستاد این وزارتخانه خواهند كرد. در اين شرايط به نوآوری مسائل فرهنگی در بخش‌های ترویج فریضه ازدواج، فعالیت‌های قرآنی، کتابخوانی و مطالعه نیاز داریم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از این برنامه‌ها، تصدی غرفه قرآن در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن بود که با رونمایی از گرافیک و نرم افزارهای جدید قرآنی برگزار شد. همچنین نخستین نرم افزار قرآنی وزارت ورزش و جوانان در گیلان افتتاح شد كه سرفصل‌های این مجموعه مسایل اجتماعی، اعتقادی، ارتباط با خدا و اخلاق است.

پیشنمازی درباره ازدواج جوانان و فعالیت‌های آینده وزارتخانه خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده، آخرین طرح تعبیه شده وزارتخانه در آیین نامه ماده 43 برنامه پنجم توسعه است. طی روزهای آینده خبر تصویب و ابلاغ این آیین نامه را خواهیم داشت البته این مشاوره صرفاً باید در جهت ترویج فرهنگ اسلامی باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود 200 مرکز مشاوره که از سازمان ملی جوانان (سابق) مجوز گرفته‌اند، می‌توانند به صورت داوطلبانه در این طرح شرکت کنند. سازمان بهزیستی هم تقریباً 700 مرکز مشاوره دارد که جزو بخش خصوصی خواهند بود و صدور پروانه و تمدید آن به عهده دفتر برنامه ریزی امور ازدواج و تعالی خانواده است. تمامی این مراکز مشاوره باید خود را با شرایط آیین نامه تطبیق دهند در غیر این صورت فعالیت آن‌ها غیر قانونی خواهد بود.

پیشنمازی با اشاره به راه‌اندازي پورتال جدید خانواده با نشاط در دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده این وزارتخانه اظهاركرد: مهندسی جشن ازدواج، جشن‌های فارغ التحصیلی، اعیاد دینی (قربان و غدیر) و حتی جشن‌هایي ازقبیل استقبال از زائران عتبات عالیات ساماندهی می‌شود.

انتهاي پيام

سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,431
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10932
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری