خانه » شهر من » اجتماعی » توليد پودر اثربرداري صحنه جرم براي اولين بار در كشور

توليد پودر اثربرداري صحنه جرم براي اولين بار در كشور

رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي از توليد پودر اثربرداري صحنه جرم توسط متخصصان آزمايشگاه تحقيقات جنايي پليس آگاهي خراسان رضوي براي اولين‌بار در كشور خبرداد. به گزارش خبرنگار «انتظامي»خبرگزاري دانشجويان ...

رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي از توليد پودر اثربرداري صحنه جرم توسط متخصصان آزمايشگاه تحقيقات جنايي پليس آگاهي خراسان رضوي براي اولين‌بار در كشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار «انتظامي»خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه خراسان، سرهنگ حسين بيدمشكي در نشستي خبري با بيان اين‌كه اين پودر را در گذشته از خارج از كشور وارد مي‌كرديم و با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه‌ ايراني، اظهار كرد: در راستاي اثربرداري از صحنه جرم، اين پودر با كيفيتي بالاتر و قيمتي ارزان‏تر از نمونه خارجي در داخل كشور توليد شده است.

وي ادامه داد: با هماهنگي پليس آگاهي ناجا نمونه اوليه اين پودر ساخته و بعد از انجام آزمايشات لازم در دفتر تحقيقات كاربردي فرمانده انتظامي استان، براي آزمايشات نهايي به تهران فرستاده شد.

سرهنگ بيدمشكي ساخت اين پودر را كاري براساس اقدامات علمي و دانشگاهي و در حوزه پليس دانست و در خصوص توليد انبوه اين پودر گفت: بعد از تاييد كارشناسان پليس آگاهي تهران، اولين محموله اين پودر توليد شد و در اختيار پليس آگاهي ناجا قرار گرفت.

به گفته رييس پليس آگاهي استان خراسان‌رضوي، اين پودر براي استفاده در اختيار ساير استان‏‌ها نيز قرار گرفته است.

بيدمشكي در ادامه به ارائه گزارشي از كشفيات اعلام نشده پرونده‌هاي خاص در چند روز گذشته پرداخت و از كاهش 24 درصدي تجاوز به عنف در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: با دستگيري‌هاي انجام شده و اجراي طرح‌هايي در حوزه انتظامي و آگاهي به ويژه در مشهد شاهد نتايج خوبي در كاهش ورودي اين پرونده‌ها بوده‏‌ايم.

رييس پليس آگاهي خراسان رضوي از دستگيري فردي 35 ساله با مدارك جعلي كه براي گرفتن دسته چك به بانك مراجعه كرده بود، خبر داد و افزود: پس از مراجعه، كارمند بانك به وي مشكوك شده و با پليس آگاهي تماس گرفته كه منجر به دستگيري وي مي‌شود.

بيدمشكي با‌اشاره به جزئيات اين پرونده اضافه كرد: اين فرد قبلا در چند بانك با مدارك جعلي اقدام به افتتاح حساب و گرفتن دسته چك كرده و هم چنين با اين دسته چك‌ها مقادير زيادي كالا را به صورت كلي از منطقه مصلي خريداري كرده است.

وي بيان كرد: در اعترافات وي آمده كه تاكنون از اين طريق مبلغي حدود 50 ميليون تومان كلاهبرداري كرده است؛ اين فرد سابقه محكوميت كيفري و مالي نيز دارد.

بيدمشكي با بيان اين‌كه در سال جاري با چند بانك جلسات متعددي داشته‌ايم، اظهار كرد: براي كاركنان بانك‌ها در مورد جرائم مرتبط با حوزه بانك به ويژه جعل و كلاهبرداري جلسات آموزشي برگزار كرده‎‏ايم كه اقداماتي از اين قبيل ادامه خواهد داشت.

وي با تاكيد بر اينكه كارمندان بانك بايد در اين زمينه دقت كافي داشته باشند و موارد مشكوك را به پليس اطلاع دهند، گفت: همه مردم بايد در اين زمينه مراقب باشند؛ جاعلان و كلاهبرداران همواره منتظر موقعيتي براي انجام اقدامات خود هستند.

رييس پليس آگاهي خراسان رضوي از دستگيري باند سرقت دستگاه‌هاي خودپرداز در شهرستان جغتاي خبر داد و خاطرنشان كرد: اين دو نفر، دستگاه خودپرداز يكي از شعب بانك را شبانه باز كرده و مبلغي حدود 16 ميليون تومان را سرقت كرده بودند.

بيدمشكي ادامه داد: در بررسي هاي انجام شده توسط پليس آگاهي مشخص شد كه اين فرد با يكي از كارمندان بانك ارتباط داشته و در فرصتي مناسب سيستم‏ ها را از كار انداخته و اقدام به سرقت كرده است.

وي اضافه كرد: با اقدامات پليس آگاهي شهرستان جغتاي اين دو نفر شناسايي و دستگير شده و به جرم خود اعتراف كرده‌اند.

بيدمشكي راه‌اندازي دو پايگاه پليس در ضلع شرقي و شمالي شهر مشهد را اقدام موثري در راستاي تامين امنيت شهر توصيف كرد و در ادامه از دستگيري فردي زورگير در منطقه سيس‌آباد توسط ماموران پليس آگاهي پايگاه شرق خبر داد و گفت: اين فرد تحت تعقيب دستگاه قضايي و معاونت اطلاعات نيز بوده است.

وي ادامه داد: مردم جرايم وقوع يافته در مورد خودشان را به نيروي انتظامي اطلاع داده و خود اقدامي نكنند و مطمئن باشند كه مشكل آنان پيگيري خواهد شد.

بيدمشكي از دستگيري فردي كه در اطراف مجتمع تجاري الماس شرق اقدام به سرقت باطري خودروها مي‌كرده است، خبر داد و افزود: اين فرد اعتراف به سرقت باطري 20 دستگاه خودرو كرده و گفته كه باطري‌ها را از خودروهاي فاقد دزدگير سرقت كرده است.

بيدمشكي اضافه كرد: افرادي كه باطري خودروي آنان در محدوده اطراف الماس شرق سرقت شده است براي دريافت آن به پايگاه شمال شهر مراجعه كنند.

رييس پليس آگاهي خراسان رضوي گفت: روز گذشته در پايگاه شمال شهر باند چهار نفره‌اي دستگير شدند كه با يك دستگاه پژو 405 در خيابان‌ها پرسه مي‌زدند و با مراجعه به خانم‎هاي مسن و سوءاستفاده از عواطف و احساسات انساني آنان، با اين بهانه كه به خانواده‌هاي محروم كمك مي‌كنند، به آنان بسته‌هايي براي تحويل به همسايه‌ها مي‌دادند.

وي ادامه داد: اين افراد كه به زبان عربي صحبت مي‌كردند به بهانه ديدن جواهرات اين خانم‏‌ها، جواهرات آنان را مي‌گرفته و هنگام پس دادن در همان بسته‌ها مي‌گذاشتند؛ اما اين بسته‌ها سوراخ بوده و جواهرات، از آنها خارج مي‌شده است.

به گزارش ايسنا، بيدمشكي افزود: مقداري طلا و جواهر از آنان ضبط شده است و هشت نفر از كساني كه به اين طريق از آنان سرقت شده است، اين افراد را شناسايي كرده‌اند.

وي از دستگيري فرد معتاد 21 ساله‌اي كه در محدوده لادن، وكيل‌اباد، و قاسم‌آباد اقدام به كيف‌قاپي مي‌كرده است خبر داد و افزود: اين فرد تا هنگام دستگيري‎‏اش در روز گذشته به پنج فقره كيف‌قاپي اعتراف كرده است.

رييس پليس آگاهي خراسان رضوي ادامه داد: نقطه مشترك متهمان به سرقت و تجاوز به عنف، اعتياد به موادمخدر صنعتي است.

بيدمشكي در خصوص كالاهاي قاچاق توقيف شده گفت: در شهريور ماه دو طرح تحت عنوان طرح عملياتي مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبكه و طرح منطقه‌اي مبارزه با قاچاق كالاهاي ممنوعه در ارتباط با تجهيزات دريافت از ماهواره و مشروبات الكلي در سطح استان اجرا شد.

وي افزود: ارزش ريالي كالاهاي توقيف شده در شهريور ماه در سطح استان در اين دو طرح حدود پنج ميليارد و 563 ميليون ريال است.

بيدمشكي در خصوص سرقت‌هاي مسلحانه نيز اظهار كرد: در بحث سرقت‌هاي مسلحانه در خصوص كشفيات اين سرقت‌ها در سطح استان در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 125 درصد افزايش و در بحث وقوع اين سرقت‌ها در سطح استان در همين مدت زماني 60 درصد كاهش داشتيم.

رييس پليس آگاهي خراسان رضوي در خصوص پرونده‌هاي تجاوز به عنف گفت: براساس تجربه و گزارشاتي كه در دست داريم و با انجام تحقيقاتي در اين زمينه به اين نتيجه رسيديم كه در اكثر اين پرونده‌ها روابط نامشروعي بين دو طرف برقرار بود كه پس از بروز مشكل، تحت عنوان تجاوز به عنف مطرح مي‌شود.

وي در خصوص سوالي مبني بر بحث قاچاق مشروبات الكلي، اين مساله را ام‌الفساد ساير جرائم دانست و گفت: در بحث مبارزه با قاچاق كالاهاي ممنوعه، مشروبات الكلي و مواد مخدر در اولويت كاري ما قرار دارد چرا كه علاوه بر مسوولان قضايي و انتظامي،‌ مردم نيز حساسيت ويژه‌اي نسبت به اين مساله دارند.

بيدمشكي با بيان اين‌كه اقدامات خوبي در سال‌هاي گذشته در اين زمينه انجام شده است، افزود: به دليل برخوردهاي سنگين قضايي، امروز شاهد كاهش قاچاق اينگونه كالاها در استان هستيم.

به گزارش ايسنا، وي از كاهش 56 درصدي كشفيات مشروبات الكلي در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و بحث تعطيلي‌هاي ساعت 12 شب را يك اقدام پيشگيرانه و تاثيرگذار در كاهش برخي از جرائم دانست.

انتهاي پیام

سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,661
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10924
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری