خانه » شهر من » اجتماعی » نخستین نرم‌افزار قرآنی ملی وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد

نخستین نرم‌افزار قرآنی ملی وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد

معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان از نخستین نرم‌افزار تولید شده ملی وزارت ورزش و جوانان در حوزه فرهنگ قرآنی برای ایجاد رابطه بین قرآن و جوانان ...

معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان از نخستین نرم‌افزار تولید شده ملی وزارت ورزش و جوانان در حوزه فرهنگ قرآنی برای ایجاد رابطه بین قرآن و جوانان در موضوعات اعتقادی، اخلاق و موضوعات متنوع دیگر رونمایی کرد.

به گزارش سرويس جوانان ايسنا، سید باقر پیشنمازی ـ در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه قرآن و جوان در سالن ورزش مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا (ص) گیلان، گفت: نخستین نرم‌افزار تولید شده ملی وزارت ورزش و جوانان در حوزه فرهنگی برای ایجاد بین قرآن و جوانان در موضوعات اعتقادی، اخلاق و … آماده شده است.

وی با اشاره به این که در این نرم‌افزار نمونه‌ای از پرسش‌های جوانان و در کنار آنها یک پاسخ از قرآن آورده شده است، ادامه داد: موسساتی که هدف غیرانتفاعی و فرهنگی نداشته و در صدد انتشار این نرم‌افزارند، می‌توانند مجوز لازم و رایگان را برای تکثیر و پخش آن از معاونت امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان اخذ کنند.

پیشنمازی با اشاره به این که در قرآن موضوعات مختلف در قالب طنز، کاریکاتور، نمایش و موضوعات مورد علاقه جوانان وجود دارد، افزود: حضرت ابراهیم (ع) برای تاثیرگذاری در مخاطبان خود در موضوعات ستاره‌پرستی وخورشید پرستی به ایفای نقش پرداخت که الگویی مناسب بیان مفاهیم قرآنی برای همگان است.

وی متذکر شد: برای جوانانی که امروز در برابر ویترین‌های جذاب مختلف قرار می‌گیرد نمی‌توان از یک نوع ویترین استفاده کرد.

معاون امور آموزشی و فرهنگی وزارت ورزش و جوانان حجاب و عفاف، تجارت در قرآن، رابطه دختر و پسر، فتنه و آزمون‌های پیش‌رو را از موضوعات نخستین نمایشگاه قرآن و جوان برشمرد و گفت: رفتار حضرت موسی (ع) در برابر دختران حضرت شعیب (ع) نمونه‌ای از ارتباط صحیح بین دختران و پسران است.

وی اتصال جوانان به گنجینه معارفی قرآن را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) توانست در آن سطح از حضور حکومت پهلوی در کشور، ملتی در اوج و ارجمند در عرصه جهانی بیافریند.

معاون امور آموزشی و فرهنگی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در جهاد فرهنگی بین ما و دشمنان شناسایی‌هایی از طرف دشمن از نقاط ضعف و قوت ما صورت می‌گیرد.

وی به نقشه‌های دشمنان اشاره کرد و گفت: آنچه دشمنان در عرصه فرهنگی برنامه‌ریزی کرده‌اند روی فرهنگ کشورهاست و می‌خواهند انسان‌ها را وارونه جلوه کنند.

پیشنمازی با بیان این که خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده که بحث‌های مربوط به حکمت، بصیرت، فکر و تعقل در راستای اعتلای انسان قرار داده است، اضافه کرد: خداوند از نظر فیزیکی نقاط مربوط به شخصیت انسان را در قسمت بالای آن قرار داده و دستگاه‌های مربوط به خوراک، پوشاک و مسائل مادی را در پایین بدن انسان قرار داده است.

وی اضافه کرد: دشمنان در عرصه پیکار فرهنگی می‌خواهند از نظر فرهنگی و شخصیتی انسان‌ها را وارونه نشان دهند به این معنی که اصل انسان که روح و معنویت است را فراموش کرده به فروعات که جسم و مادیات است میپردازند و ما باید مراقب باشیم که اینگونه نشود.

معاون امور آموزشی و فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که انسان در برابر مشکلات به قرآن پناه می‌برد، ابراز کرد: قرآن در توصیف رشد انسان توصیفی گیاهی دارد و ما باید فرزندان خود را با همان روشی که در رشد گیاهان آورده شده است تربیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در تربیت فرزندان سه مرحله اصلی کاشت، داشت و برداشت مانند رشد گیاهان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مدیران دچار سراسیمگی در تربیت فرزندان هستند و دلیل این موضوع آن است که فصل کاشت را به خاطر نداشتند و پس از کاشت نادرستی که داشته‌اند نگران درون محصول خود هستند.

پیشنمازی با تاکید بر این که فصل کاشت جوانان دوره پیش‌دبستانی است، یادآور شد: از زمانی که کودکان قدرت بینایی پیدا می‌کنند باید مراقب دریافت‌های بصری آنها باشیم.

به گفته وی، دریافت‌های بصری انسان از کودکی آغاز می‌شود و کسانی که در زندگی خود کمترین نمره را کسب کرده‌اند افرادی هستند که برنامه‌ای نداشته و از گوش، چشم و دیگر اعضای خود بهره درست نبردند.

این مسوول با بیان این که کلید اصلی سرنوشت انسان از چشم و گوش وی آغاز می‌شود، ابراز کرد: چشم انسان هر چه را ببیند به دل راه می‌دهد و اگر چشم خیانت کند ابتدا دل انسان آسیب می‌بیند.

وی با بیان این که امروز در فصل برداشت کار برای چیدن میوه با دست‌های خالی سخت‌تر است، افزود: با استفاده از ظرفیت‌ها و تکنیک‌های هنری با الهام از آموزه‌های قرآنی می‌توان راه را برای نفوذ به قلب جوانان هموار کرد.

انتهاي پيام

دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,280
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10922
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری