خانه » شهر من » اجتماعی » تصويب طرح دو فوريتي براي ساماندهي مناطق زلزله‌زده در شوراي عالي استان‌ها

تصويب طرح دو فوريتي براي ساماندهي مناطق زلزله‌زده در شوراي عالي استان‌ها

...


_RFI4124.jpg

رييس شوراي عالي استان‌ها با تاكيد بر ضرورت عملي شدن برنامه‌ريزي‌هاي بعمل آمده براي ساماندهي مردم در مناطق زلزله زده آذربايجان، گفت:‌ در اين راستا شوراي عالي استانها طرح دو فوريتي را در اين زمينه به تصويب مي‌رساند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مهدي چمران رييس شوراي عالي استان‌ها صبح امروز در پنجاه‌ و نهمين جلسه شوراي عالي استان‌ها، با اشاره به برگزاري اجلاس سران جنبش غير متعهدها در تهران اظهار كرد: اين اجلاس براي نخستين بار در ايران برگزار مي‌شد و البته در تاريخ اجلاس نيز براي نخستين بار بود كه در دنيا با اين حجم و تعداد مشاركت برپا شد.

وي افزود: عليرغم تلاش دنيا و غرب براي نشان دادن ايران به صورت كشوري منزوي و كنار گذاشته شده،‌ اقبال شركت‌كنندگان نشان دهنده خلاف اين امر بود.

چمران با اشاره به نظم خوبي كه در اجلاس حكمفرما بود، اظهار كرد: از مهمترين نكات اجلاس سخنراني پربار مقام معظم رهبري بود كه اگر اجرايي شود مي‌تواند تغيير و تحول شگرفي را به وجود آورد.

رييس شوراي عالي استان در پايان برگزاري اين كنفرانس‌‌ را به تمام كساني كه در اين راه تلاش كرده‌اند، دولت و ملت تبريك گفت و سپاسگذاري كرد.

چمران در ادامه با اشاره به زلزله اخير آذربايجان كه تعداد زيادي از هموطنان را به كام مرگ برد، گفت: عليرغم كمك‌هاي فراوان و امكانات خوبي كه از سوي مردم و نهادهاي مسئول فراهم شده است، اما مردم در مناطق زلزله زده خانه و كاشانه خود را از دست داده‌اند و در شرايط نامساعدي به سر مي برند و لازم است هرچه سريعتر به زندگي عادي خود برگردند.

وي در ادامه مردم آذربايجان را مردمي شريف، انقلابي، متدين، پركار و پرتلاش خواند و همدردي همه مردم با افراد زلزله زده را نشان دهنده اتحاد و انسجام ملي و اسلامي مردم كشور ايران دانست.

به گفته وي ديدار مقام معظم رهبري از مناطق زلزله زده گرماي خاصي به محفل آنها داد و اميد بيشتري را در دل آنها زنده كرد.

رييس شوراي عالي استان‌ها در پايان تاكيد كرد تا برنامه‌ريزي‌هاي بعمل آمده براي ساماندهي مردم در مناطق زلزله زده عملي شود. در اين راستا شوراي عالي استانها طرح دو فوريتي را در اين زمينه به تصويب مي‌رساند.

انتهاي پيام

پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,300
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10862
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری