خانه » شهر من » اجتماعی » مسوولیت تهیه اطلس خاورمیانه به تهران واگذار شد/تهران مرکز آموزش سازمان ملل در خاورمیانه شد

مسوولیت تهیه اطلس خاورمیانه به تهران واگذار شد/تهران مرکز آموزش سازمان ملل در خاورمیانه شد

...


IMG_7706.JPG

تفاهم‌نامه همکاری مشترک مرکز اسکان بشر سازمان ملل متحد و شهرداری تهران در حاشیه ششمین نشست مجمع شهری جهان در ناپل ایتالیا به امضای قائم مقام دبیر کل سازمان ملل و شهردار تهران رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از امضا این تفاهم‌نامه ارائه چارچوب برای همکاری مرکز اسکان بشر ملل متحد و شهرداری تهران در زمینه تولید و توسعه دانش مدیریت شهری، ظرفیت‌سازی و نوآوری‌ها، تهیه گزارش از وضعیت شهرهای ایران برای سال 2013، برگزاری کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی برای پیشرفت عدالت در شهرها، ایجاد رصدخانه شهری و تاسیس مرکز منطقه‌ای آموزش و پژوهش در تهران، تدوین استراتژی و سیاست راهبری مدیریت شهری و … است.

محمد باقر قالیباف، شهردار تهران پس از امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به این که حدود 4 ماه پیش “جوان کلوس”، قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد سفری به تهران داشت و از نردیک در جریان فعالیت‌های شهری در تهران قرار گرفت افزود: کارشناسان سازمان ملل به ایران آمده و بر روی 9 پروژه که در شهرداری تهران مانند سنجش عدالت، محلات و … انجام می‌شد، مطالعه کرده و این پروژه‌ها را پذیرفتند.

وی به مفاد تفاهم‌نامه مشترک با سازمان ملل اشاره و تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد تهران به عنوان مرکز آموزش سازمان ملل در منطقه خاورمیانه فعالیت خود را آغاز کند که بدین ترتیب تهران مرکز آموزش مسایل شهری در خاورمیانه می‌شود.

شهردار تهران با یکی دیگر از بندهای توافق‌نامه مشترک امضا شده با سازمان ملل اشاره و خاطرنشان کرد: بر این اساس مسئولیت تهیه اطلس خاورمیانه به تهران واگذار شد.

وی با تاکید بر این اطلس خلیج‌فارس توسط شهرداری تهران تهیه شده است، گفت: از این اطلس در ششمین همایش شهری که در ناپل ایتالیا در حال برگزاری است توسط قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد رونمایی خواهد شد.

شهردار تهران در خصوص اطلس خاورمیانه که مسوولیت تهیه آن توسط سازمان ملل به تهران سپرده شده است نیز گفت: تهیه این اطلس زمان بر است و باید سایر شهرهای خاورمیانه در این زمینه همکاری کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت زباله‌های شهر ناپل ایتالیا گفت: پراکنش زباله در این شهر زیاد است و واقعا شهر ناپل را نمی‌توان در این زمینه با تهران مقایسه کرد. ناپل شهری بندری است اما زباله در آن زیاد است و وضعیت آسفالت معابر و خیابان‌های آن نیز مناسب نیست.

شهردار تهران به زباله‌های شهر تهران اشاره و خاطرنشان کرد: زباله‌های تهران روزی 3 بار جمع‌آوری می‌شود البته این امر خوب هم نیست و باید با همکاری مردم اقدامی صورت گیرد که هر چند روز یکبار این زباله‌ها جمع‌آوری شود. این در حالیست که در شهر ناپل امکان دارد تا یک هفته زباله در شهر بماند.

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد:
تهران به خوبی توانست از فرصت‌های خود برای دستیابی به توسعه استفاده کند

به گزارش ایسنا، جوان کلوس، قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد نیز پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با شهرداری تهران نیز با اشاره به پایتخت جمهوری اسلامی ایران گفت: تهران شاخص‌های بالایی دارد.

وی به جوایزی که تهران گرفته است اشاره کرد و افزود: دریافت این جوایز نشان از بالا بودن شاخص‌ها پایتخت جمهوری اسلامی ایران دارد.

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد به مشکلات توسعه اشاره کرد و گفت: تهران توانست از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کند.

وی به توسعه حمل و نقل عمومی در تهران اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه امروز، تهران به مرکز آموزش خاورمیانه تبدیل می‌شود.

انتهای پیام

دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,337
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10750
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری