خانه » شهر من » اجتماعی » آغاز توزيع كتب درسي از امروز/ممنوعيت فروش اجباري لوازم التحرير همراه با كتب

آغاز توزيع كتب درسي از امروز/ممنوعيت فروش اجباري لوازم التحرير همراه با كتب

...


3007.jpg

مديركل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزيع كتب درسي سال تحصيلي جديد از امروز در سراسر كشور خبرداد و گفت: كتابهاي دانش آموزان تهراني و البرزي از 18 شهريور توزيع مي شود.

سيد احمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه كتاب‌هاي درسي سال تحصيلي 92-91 براي مقاطع راهنمايي و دبيرستان از امروز 12 شهريور ماه در سراسر كشور و از 18 شهريور در استانهاي تهران و البرز توزيع مي‌شود گفت: پنج هزار و 400 كتاب فروشي سراسر كشور از امروز كار فروش كتاب را آغاز مي كنند.

وي افزود: امسال 991 عنوان كتاب درسي و 131 ميليون جلد كتاب براي دانش آموزان ابتدايي، راهنمايي، متوسطه، پيش دانشگاهي و هنرستان‌ها چاپ شده است.

مديركل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه قيمت كتابها بايد براساس قيمت مندرج در پشت جلد به فروش برسد همچنين تاكيد كرد: فروش اجباري هر نوع لوازم التحرير به همراه كت ممنوع است و خانواده‌ها هر نوع شكايت‌هاي احتمالي درباره نحوه توزيع و يا قيمت كتاب‌ها و ساير موارد از طريق شماره تلفن‌هاي 44987973 و 88827778 اطلاع دهند.

وي عنوان كرد: تمامي كتاب فروشي‌هاي اعلام شده موظفند عناوين همه كتاب‌ها را در اختيار دانش آموزان قرار دهند و هيچ كتاب فروشي نبايد عناوين را حتي با يك كسري تحويل دانش آموزان يا اوليا دهند.

حسيني تصريح كرد: توزيع كتاب‌هاي ابتدايي، فني حرفه‌اي و پيش دانشگاهي در واحدهاي آموزشي استانهاي تهران و البرز نيز از 18 شهريور ماه آغاز مي‌شود.

وي ادامه داد: براي دسترسي بهتر دانش آموزان به كتب درسي همچنين تك فروشي نيز در فروشگاه‌هاي اعلام شده سراسر كشور از 15 مهرماه آغاز خواهد شد.

به گفته مديركل نظارت بر نشر و توزيع مواد آموزشي وزارت آموزش و پرورش، امسال 63 عنوان از كتاب‌ها به همراه CD يا DVD به دانش آموزان تحويل داده مي‌شود كه از اين تعداد 51 لوح مربوط به رشته‌هاي فني حرفه‌اي و كار و دانش و 12 لوح نيز مربوط به دروس راهنمايي و دبيرستان است.

انتهاي پيام

یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,510
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10747
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری