خانه » شهر من » اجتماعی » كاشت ناخن؛ زيبايي يا بيماري؟

كاشت ناخن؛ زيبايي يا بيماري؟

...


240-11.jpg

يك متخصص پوست گفت: كاشت ناخن باعث بيماري ناخن و توقف رشد آن مي‌شود.

دكتر يزدانبخش نجفيان در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين رابطه افزود: از آنجايي كه براي چسباندن ناخن مصنوعي بر روي ناخن مقداري چسب مصرف مي‌شود، اين چسب باعث مي‌شود ناخن رشد نكرده و شفافيت و انعطاف خود را از دست بدهد.

وي افزود: همچنين از آنجا كه پس از اين كار، ناخن زيري رشد كرده و بلندتر مي‌شود نياز به كاشت مجدد وجود دارد كه پس از چند بار كاشت مجدد، پياز ناخن اصلي صدمه ديده و علاوه بر كاهش رشد، براقي خود را از دست مي‌دهد.

به گفته وي، بسته بودن روي ناخن باعث رشد قارچ‌ها و ايجاد ميكروب‌ بر روي آن مي‌شود كه از ديگر عوارض مهم كاشت ناخن است.

اين متخصص پوست تاكيد كرد: به طور كلي هر كاري كه به پياز ناخن فشار بياورد باعث ايجاد برآمدگي و فرورفتگي‌هاي عميق روي ناخن و نقاط سفيد روي ناخن مي‌شود. در بعضي از مواقع ناخن حالت لوله‌اي پيدا كرده و در گوشت فرو مي‌رود.

وي با بيان اينكه ناخن طبيعي صاف و تا حدي محدب است، افزود: تحدب زياد و لكه‌لكه بودن ناخن نشانه بيماري آن است.

دكتر نجفيان اظهار كرد: بعضي از بيماري‌ها نيز باعث صدمه رساندن به ناخن‌ها مي‌شود. مثلا بيماري تيروئيد باعث مي‌شود كه ناخن به كلي از بستر جدا شود و بيماري‌هاي پوستي و ديابت نيز باعث ايجاد فرورفتگي‌هايي به صورت نقطه نقطه در ناخن مي‌شوند.

وي در پايان تاكيد كرد: نظافت ناخن‌ها در سلامت آنها بسيار موثر است. همچنين آهن، كلسيم و بيوتين بدن بايد كافي باشد زيرا كمبود هر يك از اين مواد در بدن باعث خراب شدن ناخن‌ها مي‌شوند و براي شفافيت و سلامت ريشه ناخن‌ها بهتر است كه روزانه مقداري كرم دور پياز ناخن ماليده شود.

انتهاي پيام

شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,362
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10743
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری