خانه » شهر من » اجتماعی » دومین نشست رئیس جمعیت هلال‌احمر و وزیر امور خارجه لیبی برگزار شد

دومین نشست رئیس جمعیت هلال‌احمر و وزیر امور خارجه لیبی برگزار شد

...


index-1.jpeg

به دنبال برقراری نخستین تماس تلفنی اعضای ربوده شده جمعیت هلال احمر ایران در بنغازی با خانواده‌هایشان، رئیس جمعیت هلال‌احمر و وزیر امور خارجه لیبی دومین نشست خود را در حضور خانواده‌ها برگزار کردند.

به گزارش سرويس«اجتماعي» ايسنا، پس از برقراری نخستین تماس تلفنی اعضای ربوده شده جمعیت هلال احمر ایران در بنغازی با خانواده هایشان در بامداد امروز ، ابوالحسن فقیه ـ رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و عاشور بن خیال ـ وزیر امور خارجه لیبی پیش از ظهر جمعه دهم شهریور در حضور خانواده‌های افراد ربوده شده نشستی در خصوص پیگیری آزادی اعضای هلال‌احمر برگزار کردند.

وزیر امور خارجه لیبی با بیان اینکه موضوع ربودن تیم بشردوستانه هلال احمر ایران در لیبی اولویت سفر وی به تهران است، افزود: برقراری ارتباط این افراد با خانواده‌هایشان اقدامی اولیه بود که حاصل شد و پس از این تمام تلاش خود را برای آزادی آنها بکار خواهیم گرفت.

وی خطاب به خانواده‌های اعضای ربوده شده هلال احمر ایران گفت: خدا را شکر می‌کنم که موفق به شنیدن صدای خانواده خود شدید و پیگیری‌ها در این زمینه ادامه خواهد داشت تا زمانی که خوشحالی شما با حضور در کنار خانواده‌تان تکمیل شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران هم در این نشست با تاکید بر توانایی دولت لیبی بر برقراری ارتباط با گروه گروگانگیر، گفت: پیگیری‌های دولت لیبی برای برقراری تماس و ارتباط این افراد با خانواده‌هایشان به نتیجه رسید و دریافت خبر صحت و سلامتی اعضای هلال‌احمر ایران بسیار خوشایند بود اما ما انتظار داریم که پیگیری‌ها و مذاکرات تا حصول نتیجه ادامه یابد و با توجه به امکان حاصل‌شده این توان در دولت لیبی برای آزادی اعضای هلال‌احمر ایران دیده می‌شود.

ابوالحسن فقیه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در نشست سه جانبه‌ی روز هشتم شهریور مبنی بر اعزام هیئتی از سوی جمهوری اسلامی ایران به لیبی، ابراز امیدواری کرد این هیئت به همراه افراد ربوده‌شده به کشور بازگردند.

انتهاي پيام

جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,307
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10706
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری