خانه » بین المللی » خانه 250 هزار پوندی برای فرزندان خالق «هری پاتر»

خانه 250 هزار پوندی برای فرزندان خالق «هری پاتر»

«جی. کی. رولینگ» خالق مجموعه داستان‌های هری پاتر با کسب اجازه از شورای شهر ادینبورگ واقع در اسکاتلند و به رغم مخالفت همسایگان، برای دو فرزند خود یک خانه‌ درختی ...

«جی. کی. رولینگ» خالق مجموعه داستان‌های هری پاتر با کسب اجازه از شورای شهر ادینبورگ واقع در اسکاتلند و به رغم مخالفت همسایگان، برای دو فرزند خود یک خانه‌ درختی 700 میلیون تومانی به سبک خانه جادوگران می‌سازد.

 

به گزارش فارس به نقل از گاردین ، جی.کی رولینگ نویسنده 46 ساله مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» برای «دیوید» و «کنزی» دو فرزند خود خانه‌ای درختی به سبک خانه جادوگران مدرسه هوگوارت‌ خواهد ساخت.

 

خانه رولینگ که در حومه ادینبورگ قرار دارد، بنایی متعلق به قرن هفدهم است. این اقدام خانم نویسنده موجب نارضایتی برخی از همسایگان وی شده که از روند نوسازی‌های اخیر در این منطقه ناراضی هستند. اما به رغم این مخالفت‌ها با تصمیم مقامات شورای شهر ادینبورگ این خانه درختی ساخته خواهد شد.

 

نقشه‌‌ای مهندسان برای ساخت این خانه به شورای شهر تحویل داده شده‌اند از سه خانه مخروطی شکل در باغ خانه رولینگ خبر می‌دهد. این خانه‌ها از چوب درخت سدر ساخته خواهند شد و سقف این خانه‌ها به صورت مخروطی است. این خانه‌ها از طریق راهروها و پل‌های ساخته شده از طناب به یکدیگر متصل می‌شوند.

 

هزینه‌های ساخت این بنای سفارشی که طرح آن از کتاب‌های جی.کی. رولینگ گرفته شده است نزدیک به 250 هزار پوند تخمین زده شده است که برابر با 700 میلیون تومان است.

جی.کی. رولینگ در واپسین سال‌های سده بیستم پا به دنیای نویسندگی گذاشت و با خلق مجموعه آثار «هری پاتر» در کمتر از یک دهه، ره صد ساله نویسندگی را پیمود و به یکی از نویسندگان مشهور جهان تبدیل شد. مجموعه آثار «هری پاتر» در 7 جلد منتشر شدند و تا به امروز به بیش از 70 زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

 

در حال حاضر وی کتاب جدید خود با عنوان «خلأ موقت» را نوشته است و قرار است در سال 2013 منتشر خواهد شد. به گفته نویسنده، این اثر بر خلاف «هری پاتر» برای بزرگسالان نوشته شده است.

جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 4,268
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10661

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری