خانه » شهر من » اجتماعی » طوفان آيزاك خاطره طوفان كاترينا را زنده كرد

طوفان آيزاك خاطره طوفان كاترينا را زنده كرد

...


Asaddfg.jpg

اگرچه روز گذشته از شدت طوفان آيزاك كاهش پيدا كرد اما اين طوفان با تبديل به بادهاي استوايي سهمگين و وزش باران، ايالت‌هاي لويئزانا و نيواورلئان را در نورديد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران ايسنا، از يو اس اي تودي ـ اين طوفان با به جا گذاشتن خسارت‌هاي زياد در حال حركت به نواحي شمالي است. با اين حال ساكنان لوئيسانا – ميسي سي پي و آلاباما كه اخطارهاي امنيتي را جدي نگرفته بودند روز گذشته در شرايط بدي قرار گرفته و شب را در تاريكي سپري كردند و با مسدود شدن جاده‌ها نيروهاي امنيتي نتوانستند به كمك حادثه ديدگان بشتابند.

مسئولان حوادث غير مترقبه اين منطقه تصريح كردند كه تا زمانيكه طوفان به طور كامل فروكش نكند نمي‌توانند برق منطقه را وصل كنند. همچنين امكان ارسال مواد غذايي و اوليه نيز تا زمان فروكش پيدا نكردن، وجود ندارد.

در همين حال صليب سرخ از فرستادن نيروهايش به منطقه خبر داد و گفت: تاكنون 5 هزار نفر از مردم حادثه ديده در چادرهاي موقت صليب سرخ اسكان يافتند.

در اين حال پليس نيواورلئان اقدام به دستگيري افرادي نمود كه در حال سرقت و سوء استفاده از شرايط موجود بودند. همچنين آتش‌نشاني نيواورلئان اعلام كرده است كه در 12 ساعت اخير 4 آتش بزرگ را مهار كرده است.

با ادامه حركت طوفان به سمت شمالي مسئولان امنيتي از مردم خواستند منازلشان را ترك كنند، اگرچه هنوز اين مناطق به طور كامل خالي از سكنه نشده‌اند. مردم به دليل ترس سرقت اموالشان ترجيح مي‌دهند منازلشان را ترك نكنند.

گفتني است هنوز از خسارات به جا مانده از اين حادثه خبري منتشر نشده است.

انتهاي پيام

پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,315
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10656
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری