خانه » شهر من » اجتماعی » صالحي ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه با عمان، مصر و كويت را مورد تاكيد قرار داد

صالحي ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه با عمان، مصر و كويت را مورد تاكيد قرار داد

وزرای امور خارجه عمان ، فلسطین و کویت در حاشیه نشست وزرای امور خارجه شرکت کننده در کنفرانس عدم تعهد امروز چهارشنبه به صورت جداگانه با علي اكبر صالحي ديدار ...

وزرای امور خارجه عمان ، فلسطین و کویت در حاشیه نشست وزرای امور خارجه شرکت کننده در کنفرانس عدم تعهد امروز چهارشنبه به صورت جداگانه با علي اكبر صالحي ديدار و گفت‌وگو كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) وزیر خارجه عمان در دیدار با دکتر صالحی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو کشور مسلمان و همسایه ، ضرورت گسترش همکاریهای دوجانبه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی به ویژه در زمینه انرژی را مورد توجه قرار داد.

وی از جمهوری اسلامی ایران در مدیریت درست کشورمان در برگزاری اجلاس عدم تعهد تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با تأکید بر روابط تهران ـ مسقط به عنوان نمونه‌ای از ارتباطات دو کشور مسلمان و همسایه از راه‌اندازی پرواز مستقیم تهران ـ مسقط و نقش آن در توسعه روابط اظهار خرسندی کرد.

در ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر خارجه خودگردان فلسطین دو طرف بر اولویت دادن موضوعات مرتبط با فلسطین در چارچوب کمیته فلسطین در دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران بر جنبش عدم تعهد تأکید کردند.

وزرای خارجه دو کشور همچنین اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

صالحی نقش کشورمان را در ایجاد بستر مناسب برای وحدت آحاد ملت فلسطین و بهره‌گیری از ظرفیت کشورهای عضو عدم تعهد در راستای تحقق حقوق حقه ملت فلسطین مورد توجه قرار داد.

وزیر امور خارجه کویت نیز در دیدار با علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان از برگزاری موفق اجلاس عدم تعهد با توجه به مشارکت گسترده و فعال مقامات کشورهای مختلف تقدیر کرد.

وی با اشاه به این‌که «ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد روح جدیدی در کالبد عدم تعهد خواهد بود» دیپلماسی موفق جمهوری اسلامی ایران در نزدیک ساختن دیدگاه‌های اعضاء به ویژه در زمینه اسناد تصمیمات اجلاس شانزدهم را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز به روابط دو جانبه پرداخت و ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور را یادآور شد.

وی آمادگی کشورمان را برای برگزاری دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در کویت اعلام کرد.

صالحی تبلیغات منفی برخی رسانه‌های غربی برای کم اهمیت نشان دادن نقش جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مهم جهانی را مورد اشاره قرار داد و سطح کیفی و کمی شرکت کنندگان و حضور مقامات یکصد و بیست کشور را علیرغم آن تبلیغات منفی با اهمیت تلقی کرد.

انتهالي پيام

چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,224
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10577
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری