خانه » شهر من » اجتماعی » انعقاد قرارداد با وزارتخانه‌ها برای ارائه پیوست سلامت طرح‌ها

انعقاد قرارداد با وزارتخانه‌ها برای ارائه پیوست سلامت طرح‌ها

...


0266.jpg

رییس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت از انعقاد قرارداد با وزارتخانه‌ها برای ارائه پیوست سلامت طرح‌هایی که در کشور انجام می‌شود، خبر داد.

به گزارش سرويس سلامت ايسنا، دکتر باقر لاریجانی گفت: طبق مصوبه شورای عالی سلامت باید برای تمام طرح‌هایی که در کشور اجرایی می‌شود پیوست سلامت وجود داشته باشد.

وی افزود: 52 شاخص از مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت مشخص شده‌اند که امیدواریم بتوانیم طی قراردادی با وزارتخانه‌های مختلف اجرایی شدن این شاخص‌ها را در پیوست‌های سلامت طرح‌های کشور شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در نقشه تحولی نظام سلامت کشور نیز 99 راهبرد در خصوص مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در نقشه جامع علمی نگاه راهبردی آموزشی و پژوهشی وجود دارد و در نقشه تحولی نظام سلامت نگاه عمیق‌تری به خدمات سلامتی، اظهار داشت: توجه به این راهبردها کشور را به اهداف چشم انداز 1404 خواهد رساند.

وی ادامه داد: یک قسمت از اصول اساسی نقشه سلامت بهره‌مندی عادلانه خدمات برای مردم است که توجه به شاخص‌های اجتماعی موثر بر سلامت نقش مهمی در این مسیر دارد.

انتهاي پيام

چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,325
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10475
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری